Wpisz aby wyszukać

3 sposoby aranżacji chodnika przed domem

Podziel się

Otoczenie domu to nie tylko trawniki, roślinność, altana czy oczkowo wodne. To również, a może i przede wszystkim ścieżki komunikacyjne, które muszą być zaaranżowane w taki sposób, aby dobrze spełniały swoją funkcję. Warto zainwestować trochę czasu w dobre ich zaplanowania, a także zastosować dobre materiały, np. kostkę brukową, płyty chodnikowe, inne produkty betonowe.

Planując otoczenie domu musimy myśleć o wielu rzeczach. Wśród nich jedną z najważniejszych jest to, aby zaplanować w odpowiedni sposób, a także zaaranżować wszystkie ścieżki komunikacyjne. To właśnie dzięki nim będziemy mieli możliwość sprawnego poruszania się po całej działce.

Ścieżki komunikacyjne są niezwykle potrzebne, mogą również stanowić pewnego rodzaju dekorację. Na szczęście do wyboru mamy bardzo dużo możliwości ich aranżacji. Wszystko zależy od naszej inwencji.

Kostka brukowa

Dobrej jakości kostka brukowa to wręcz idealny materiał, który może posłużyć do tego, aby ścieżki były zarówno funkcjonalne, jak również estetyczne, odporna na uszkodzenia czy zabrudzenia. Kostka brukowa jest materiałem, który:

– jest odporny na zabrudzenia, plamy,
– jest odporny na działanie czynników zewnętrznych,
– łatwo się układa,
– jest dostępny w szerokiej gamie kolorystycznej,
– jest dostępny w różnych rozmiarach,
– doskonale komponuje się z innymi materiałami.

Kostka brukowa świetnie będzie współgrać trawą, kamieniami otoczakami, grysem.

Zobacz także: https://superwnetrza.pl/maly-podjazd-przed-domem-czy-warto-inwestowac-w-kostke-brukowa/

Płyty chodnikowe betonowe

Bardzo dużą popularnością wśród klientów cieszą się wszelkiego rodzaju płyty betonowe. Są one dostępne w różnych rozmiarach, np. 30×40, 30×40, 60×60. To również pozwala na to, aby tworzyć dowolne aranżacje, również w zgodzie z innymi materiałami. Zaletą płyt betonowych jest to, że mogą mieć klasyczną formę, jak również imitować na przykład kamienie lub beton. Nie wymagają również tak dużej precyzji układania, jak mała kostka brukowa czy granitowa.

Kamienie otoczaki

Miłą i ciekawą alternatywą dla powyższych materiałów jest kamień otoczak. Jest on dostępny w różnej frakcji. Część ścieżek, np. tych, które znajdują się typowo w ogrodzie można nim wysypać. Z racji tego, że kamień powoduje delikatne zapadanie się np. kół, powinniśmy unikać jego montażu w głównych miejscach, np. od frontu, gdzie codziennie chodzimy, jeździmy rowerami czy na rolkach.

1 Comments

Skomentuj