Wpisz aby wyszukać

Adwokat polsko niemiecki – w jakich przypadkach jego pomoc jest niezbędna?

Podziel się

Mimo obecności Polski i Niemiec w wielu tych samych organizacjach międzynarodowych, takich Unia Europejska, OECD, czy WTO, prawo obu państw nie jest jednolite. Różni się ono w bardzo wielu elementach, często już na poziomie samych koncepcji. Bywa to problematyczne na wielu polach.

Kiedy trzeba zwrócić się do adwokata znającego oba systemy prawne?

Taki adwokat będzie konieczny przede wszystkim w dwóch przypadkach: sporze dwóch firm i sporze rodzinnym. Są to dwie najczęstsze kwestie, które wymagają znajomości obu porządków prawnych.

W tym pierwszym przypadku, na przykład w województwie łódzkim, adwokat polsko niemiecki w Łodzi będzie musiał na początek poznać umowę między firmami. Zakładając, że łódzka firma oskarża kontrahenta z Niemiec, to ten adwokat będzie musiał wiedzieć na jakich przepisach powstawała umowa i czego dokładnie dotyczy.

Następnie czy proces będzie się odbywał w Polsce, czy w Niemczech i dlaczego. Ponad to wszystko dojdą jeszcze przepisy unijne, które w większości spraw powinny odpowiadać na konkretne różnice zdań między firmami. Trzeba przy tym pamiętać, że wiele takich sporów można zakończyć ugodami. Tyle, że warunki tej ugody powinny być tak samo zrozumiane przez obie strony.

Brak zrozumienia prawa = strata pieniędzy

Należy tu zauważyć, że podobne problemy mogą wyniknąć w kwestiach czysto administracyjnych i to także w Polsce. Kancelaria Adwokacka Magdalena Janiak, to jedna z kancelarii, która zajmuje się podobnymi sprawami i pomaga składać różnego typu wnioski przy zakładaniu firm.

Polskie prawo potrafi sprawić wiele problemów w codziennym życiu, niezależnie od dziedziny. Działanie w nim samemu, bez pomocy eksperta to działanie na własną szkodę.

Różnice językowe, kulturowe i prawne powinny być wyjaśniane przez osoby, które się na tym znają. Tak na samym prawie, jak i sposobie jego rozumienia przez prawników i biznesmenów z różnych państw.

Skomentuj