Wpisz aby wyszukać

Akcesoria do czyszczenia – przegląd popularnych produktów

Podziel się

Sprzątanie wymaga wyboru odpowiednich środków oraz akcesoriów. Należy dopasować je do stopnia zabrudzenia oraz czyszczonej powierzchni. Jakie produkty są najczęściej wybierane?

Akcesoria do czyszczenia

Odpowiednie akcesoria do sprzątania mogą znacznie ułatwić pracę. Dzięki nim szybciej pozbędziesz się zabrudzeń i osadów. Produkty firmy Moerman są szczególnie polecane do mycia szyb. Za pomocą miękkich myjek usuniesz wszystkie zabrudzenia szybko i skutecznie. Ich duża powierzchnia sprawdzi się do czyszczenia każdej wielkości szyb. Ściągaczki do wody łatwo usuną wodę i pozwolą pozbyć się zacieków. Do czyszczenia powierzchni z kurzu warto zaopatrzyć się w szmatki z mikrofibry. Są delikatne i nie powodują zarysowań, dzięki czemu mogą być stosowane na drewnianych meblach i tworzywach. Mycie podłóg najlepiej wykonywać dużym mopem, który w szybki sposób usunie zabrudzenia z dużej powierzchni. Miękkie pokrycie sprawi, że będzie mógł być zastosowany do każdego rodzaju podłóg.

Jakie środki do czyszczenia wybierać?

Decydując się na użycie środków czyszczących zawsze zwracaj szczególną uwagę na ich skład oraz instrukcje stosowania. Bezwzględnie stosuj się do zaleceń producenta. Użycie środka na innej powierzchni niż jest on do tego przeznaczony może spowodować odbarwienia, zniszczenia i zarysowania, które będą niemożliwe do usunięcia. Saraj się zawsze wybierać produkty przeznaczone dla danego materiału lub tworzywa. Przykładowo środek do czyszczenia skórzanych tapicerek będzie zawierał w swoim składzie substancje pielęgnujące. Pozwoli to stworzyć na skórze powłokę ochronną, zabezpieczającą ją przed uszkodzeniami.

Środki do czyszczenia armatury łazienkowej lub płyny do mycia szyb dodatkowo zapewniają im nabłyszczenie. Jeśli sprzątanie nie należy do Twoich ulubionych zajęć i nie przykładasz dużej wagi do używanych substancji, wybierz dobrej jakości płyn uniwersalny. Będzie bezpieczny i sprawdzi się w czyszczeniu każdego rodzaju powierzchni.

Skomentuj