Wpisz aby wyszukać

Architekt – kiedy warto go zatrudnić?

Podziel się

Projektowanie wnętrz z profesjonalistą nie jest luksusem i fanaberią dla osób bez gustu i pomysłu. W dzisiejszych czasach to kolejny, naturalny krok w procesie zakupu mieszkania. Na szczęście niewiele już osób decyduje się na samodzielne projektowanie swojego nowego miejsca. Kiedy warto go zatrudnić? Podpowiadamy.

Kiedy warto zatrudnić architekta wnętrz?

Mogłoby się wydawać, że odbiór mieszkania od dewelopera to dobry moment, aby zacząć szukać architekta. Wtedy zazwyczaj opadają emocje związane z poważnym krokiem w dorosłość i stojąc w obliczu pustych ścian zaczynamy się zastanawiać, co robić dalej. Niestety, wtedy jest już dość późno. Moment zakupu mieszkania to dobry czas, aby zacząć myśleć o projekcie.

Jakie są zalety zatrudnienia architekta wnętrz?

Przede wszystkim jest to oszczędność czasu. Mimo że sam proces projekty trwa najczęściej kilka miesięcy, a czasem nawet dłużej, ty i tak zyskujesz na tym, ponieważ zajmuje się tym osoba z doświadczeniem. Projektowanie wnętrz nie polega na postawieniu mebla, kwiatka i pomalowaniu ścian. To bardzo pracochłonny proces projektowo-twórczy, którego uczymy się latami. Architekt w Katowicach będzie starał się ponadto stworzyć przestrzeń, która w zupełności będzie skrojona na miarę twoich potrzeb.

Dobrze przygotowany projekt zawiera tyle szczegółów, że wykonawcy nie będą zamęczać inwestora milionem pytań, ponieważ projektant określi nawet kolor fugi oraz nazwę uchwytu, jaki ma się znaleźć w domu.

Jak wybrać dobrego architekta?

Wybór odpowiedniej osoby do zaprojektowania twojego domu jest niezwykle istotny i nie powinno się tego robić pochopnie, ponieważ będzie to człowiek, z którym będziemy współdziałać przez najbliższe kilka miesięcy. Znaczącym aspektem jest podobny gust.

Biura architektoniczne w Katowicach mogą oferować nieco inny zakres projektu, dlatego dobrze jest wiedzieć, czego tak naprawdę oczekujemy. Jednemu klientowi wystarczy projekt koncepcyjny, bez wizualizacji,  drugi będzie potrzebował pełnego pakietu, a trzeci również wizyt na budowie.

Skomentuj