Wpisz aby wyszukać

Basen – na jakie zajęcia warto się zapisać?

Podziel się

Wizyty na basenie to świetny sposób, aby zadbać o kondycję i dobre samopoczucie. Wiele tego typu obiektów oferuje swoim klientom basen połączony ze strefą wellness i SPA. Są to udogodnienia, dzięki którym można zadbać o swoją duszę i ciało. Co więc warto o tym wiedzieć?

Z jakich usług można skorzystać na basenie?

Zajęcia na basenie kojarzą się przede wszystkim z pływaniem i aktywnością fizyczną w wodzie. Okazuje się jednak, że w wielu obiektach takich jak np. basen w Lądku-Zdroju klienci mogą zregenerować się nie tylko dzięki pływaniu oraz aqua gimnastyce.

Pośród usług oferowanych przez baseny warto zwrócić uwagę na kąpiele solankowe. Polegają one na zanurzaniu ciała w bogatej w minerały wodzie. Dodatkowo mają dobroczynny wpływ m.in. na krążenie i kondycję stawów.

Klienci basenów ze strefą SPA powinni rozważyć sprzyjające relaksowi kąpiele w wannie z hydromasażem oraz wizytę w saunie. Takie aktywności przełożą się na rozładowanie napięcia i regenerację mięśni, a co za tym idzie – relaks i odprężenie.

Turnus uzdrowiskowy – czy warto z niego skorzystać?

W trosce o swoje zdrowe fizyczne i psychiczne warto rozważyć zapis na turnusy rehabilitacyjne w Lądku-Zdroju. Uwzględniają one nie tylko kąpiele w basenie solankowym, ale i opiekę specjalistów, m.in. rehabilitantów, dietetyków i psychologów.

Oprócz usług z zakresu hydroterapii, wizyty na basenie można połączyć z sesjami w komorze hiperbarycznej. Terapia z jej wykorzystaniem polega na nieinwazyjnym podaniu tlenu. Dotlenienie komórek wpływa na pobudzenie organizmu, wspomaga odporność i przyspiesza regenerację.

Co więcej, klienci takiej usługi mają możliwość uprawiania turystyki rowerowej w Lądku-Zdroju. Ta miejscowość uzdrowiskowa wyróżnia się walorami przyrodniczymi, a także jest dogodnym miejscem do relaksu.

Planując odpoczynek w wodzie, warto zwrócić uwagę na obiekty z basenem i usługami SPA. Dzięki temu możliwe jest połączenie aqua gimnastyki z elementami rehabilitacji i hydroterapii.

Skomentuj