Wpisz aby wyszukać

Bramy garażowe – 3 aspekty, które należy wziąć pod uwagę przy ich wyborze

Podziel się

Wybierając bramę garażową należy zwrócić uwagę nie tylko na jej wymiary oraz estetykę wykonania, ale także na różnorodne parametry, które definiują jej jakość. Niebagatelne znaczenie ma także profesjonalnie przeprowadzony montaż, który zapewni optymalną izolację cieplną. Jakie trzy aspekty trzeba wziąć więc pod uwagę przed jej zakupem? Podpowiadamy.

1. Bramy garażowe z automatycznym napędem

Przeglądając dostępne bramy garażowe w Bytomiu lub w innym mieście, należy zwrócić uwagę na dostępne rodzaje napędów automatycznych do konkretnego modelu. Jest on rozwiązaniem bardzo wygodnym i wręcz obowiązkowym, zwłaszcza w przypadku jeśli wjazd do garażu usytuowany jest zaraz obok ruchliwej ulicy. Jedynym minusem jest dość wysoki koszt, ale rekompensuje to komfort jej codziennego użytkowania.

Wiele osób wciąż jednak kupuje nowoczesne bramy garażowe w których nie montuje napędu. Jeśli zdecydujemy się na taki wybór to wybierając konkretny model należy upewnić się, że będzie wykonana z lekkich stopów materiałów. Zaletą tego rozwiązania jest także to, że jest to rozwiązanie mniej awaryjne. Sprawdzi się zwłaszcza w sporadycznie używanych garażach.

2. Bramy garażowe z dobrym ociepleniem

Wybierając dobrą bramę garażową należy zwrócić uwagę na zastosowany rodzaj ocieplenia. Szczególnie jeśli planujemy używać tego pomieszczenia do pracy lub majsterkowania. Najlepszym wyborem są bramy rolowane, które w większości przypadków wyposażone są w najlepszy materiał termoizolacyjny. W przypadku tych modeli możliwe jest zastosowanie dość grubej warstwy izolacji między którą umieszcza się dodatkowo piankę poliuretanową.

3. Bramy garażowe odporne na włamanie

Warto także zwrócić uwagę na odporność na włamanie. Brama garażowa segmentowa w Bytomiu to model, który cieszy się dużą popularnością ze względu na specyficzny rodzaj konstrukcji, który w znacznym stopniu utrudnia nieuprawiony dostęp do pomieszczenia. Solidna konstrukcja i dodatkowe wzmocnienia rozmieszone równomiernie na każdym z segmentów chronią skutecznie przed próbą włamania.

Skomentuj