Wpisz aby wyszukać

Budowa dachu zielonego – o czym należy pamiętać?

Podziel się

Obserwując to, jak wyglądają nowo stawiane budynki można zauważyć pewien trend. Mowa tu o zielonych dachach, które są coraz częściej spotykane z racji na swój bardzo atrakcyjny wygląd, ale też przez, że są one korzystne dla środowiska naturalnego. O czym należy pamiętać podczas budowy dachu zielonego i komu ją zlecić?

Gdzie szukać firmy, która wykona dla nas dach zielony?

Jeśli chodzi o system jakim jest zielony dach budowa jest na tyle skomplikowana, że trzeba ją powierzyć prawdziwym fachowcom, którzy wręcz doskonale się na tym znają. Zbudowanie tego bez pomocy specjalistów nie jest raczej możliwe, chyba że dysponujemy ogromną wiedzą oraz potrzebnym sprzętem, co zdarza się raczej bardzo rzadko.

Dlatego chcąc posiadać zielony dach musimy poszukać gdzieś firmy, która nam go wykona. Najprostsze będzie dokonanie tego z pomocą internetu, który jest nie tylko prawdziwą skarbnicą wiedzy, lecz pomaga on również w odszukaniu wielu ciekawych firm, jeśli tylko wiemy jak odpowiednio wykorzystać to narzędzie.

O czym pamiętać przy budowie dachu zielonego?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, jak ważna jest faza powykonawcza. Zachodzi ona co prawda w momencie, gdy w teorii dach zielony już wybudowano, lecz jeśli ją zaniedbamy to efekty będą co najmniej niezadowalające. Faza powykonawcza trwa praktycznie przez rok i opiera się na posadzeniu roślin, a także ich odpowiednim utrzymaniu, by dobrze się rozwinęły. Mowa tu więc o nawożeniu, koszeniu, dosiewaniu i dosadzaniu roślin, nawadnianiu, czy też uzupełnianiu substratu.

Tylko odpowiednie przeprowadzenie fazy powykonawczej gwarantuje nam, że dach zielony będzie wyglądał tak jak na wizualizacjach. Sprawa ta dotyczy zarówno dachów ekstensywnych, jak i intensywnych. Ważne jest też, by budowa miała miejsce w odpowiednim momencie, czyli wtedy, gdy rośliny będą mogły się dobrze przyjąć i rozwinąć na takim dachu. Z tego powodu dachy zielone najczęściej wykonuje się wiosną oraz latem, a w naszym klimacie trzeba unikać zimy.

Skomentuj