Wpisz aby wyszukać

Co daje seniorowi dobry wózek inwalidzki?

Podziel się

Nie da się ukryć, że opieka nawet nad jednym seniorem wymaga bardzo dużo czasu oraz dużo wysiłku. Aby zapewnić osobom starszym możliwość poruszania się po domu, ale również na zewnątrz, zdecydowanie warto posiadać wózek inwalidzki. Taki produkt jest niezwykle przydatny i umożliwia normalne funkcjonowanie. Ilość modeli jest bardzo duża, dlatego nad wyborem warto się dobrze zastanowić.

Trudno wyobrazić sobie seniora, który nie ma możliwości normalnego funkcjonowania, przede wszystkim ruchowego. Tak niestety bardzo często się dzieje. Wykluczenie komunikacyjne to coś, co bardzo negatywnie wpływa na to, jak senior się czuje. Brak opuszczania domu czy mieszkania, wyjścia na dwóch, pojechania do sklepu czy do parku jest złe. Aby usprawnić opiekę nad seniorem, warto zakupić albo wynająć wózek inwalidzki. Tu nieocenionym miejscem, które warto odwiedzić będzie na pewno sklep medyczny.

Jaki wózek inwalidzki?

Na rynku jest wielu producentów wózków. To oczywiście bardzo dobra informacja dla potencjalnych użytkowników, gdyż dzięki temu będziemy mieli szerszą możliwość wyboru. Na rynku jest również wiele modeli wózków, wśród których możemy wymienić wózki składane, wózki tradycyjne czy wózki, które posiadają napęd elektryczny, niezwykle ważny, gdy poruszamy się np. po mieście, a senior ma jeszcze możliwość, aby samemu kierować.

Niezależnie od tego, jaki wózek wybierzemy, powinien być on dopasowany do potrzeb seniora. Jeżeli mieszkamy w bloku, mamy ciasne mieszkanie, warto wybrać wózek składany, lekki, o mniejszych kołach, który będzie charakteryzował się między innymi łatwością skręcania. Jeżeli dużo podróżujemy z seniorem po mieście, zdecydowanie lepiej kupić wózek o stabilniejszej konstrukcji, wyposażonego w dobrej jakości koła, posiadający porządne hamulce, a także wyposażenie dodatkowe, jak parasol.

Zobacz także: https://webgazeta.pl/3-najwazniejsze-rzeczy-w-pokoju-seniora/

Wynajem czy kupno?

To sprawa bardzo indywidualna i każdy powinien osobiście ocenić, co jest lepsze. Wizyta w dobrym sklepie medycznym, np. https://www.ortmed.pl/ na pewno pomoże rozwiać wątpliwości. Jeżeli wózek będzie używany bardzo intensywnie, opłaci się dokonać zakupu. Jeżeli chcemy mieć taki sprzęt wyłącznie na krótki okres, w celu rehabilitacji, wynajem na określonych, elastycznych warunkach na pewno będzie opłacalny.

Pamiętajmy o tym, aby senior użytkował wózek bezpieczny, przyjazny dla ciała, komfortowy, prosty do prowadzenia i transportu.

1 Comments

Skomentuj