Wpisz aby wyszukać

Czym jest ekspertyza dendrologiczna?

Podziel się

Monitorowanie stanu drzew może być istotne w różnych sytuacjach, zwłaszcza tych związanych ze wznoszeniem nowych budynków czy dróg. Co kryje się pod pojęciem ekspertyzy dendrologicznej? W jakich przypadkach dobrą opcją będzie skorzystanie z usługi architektury krajobrazu – Pracowni Projektowej Magdalena Loose?

Architektura krajobrazu – Pracownia Projektowa Magdalena Loose

Architektura krajobrazu – Pracownia Projektowa Magdalena Loose to dziedzina zajmująca się w sposób profesjonalny aranżacja przestrzeni zarówno tej przeznaczonej dla wszystkich mieszkańców, jak i w pełni prywatnej. Jej główną rolą jest zwiększenie funkcjonalności i atrakcyjności terenów zielonych. Profesjonalny architekt krajobrazu dba o to, aby każdy skwer, park czy ogród jak najlepiej służył ludziom oraz wyglądał zjawiskowo.

Oczka wodne, sadzawki, strefy relaksu, place zabaw, paleniska czy siłownie pod chmurką – to tylko niektóre z możliwości, jakie daje dzisiejsza architektura krajobrazu. Bardzo wielu inwestorów prywatnych, znajdujących się na końcowym etapie budowy domu, decyduje się zatrudnić architekta krajobrazu, który urządzi ogród w sposób funkcjonalny, estetyczny i przemyślany. To właśnie dzięki specjaliście każdy fragment wolnej przestrzeni jest optymalnie zagospodarowany. Ogród zachwyca o każdej porze roku, sprzyjając uprawianiu sportów i spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Jest przestrzenią optymalną dla człowieka.

Ekspertyza dendrologiczna – na czym dokładnie polega?

Ekspertyza dendrologiczna w Gdyni polega na dokładnym przebadaniu stanu drzewa, by na tej podstawie stwierdzić jego kondycję. Do tego procesu należy wykorzystać profesjonalne urządzenia, w tym tomograf soniczny. Dzięki niemu można w sposób nieinwazyjny prześwietlić i zbadać kondycję wnętrza pnia. Z kolei dzięki rezystografowi można prześledzić stan tkanki drzewnej. W przypadku spraw natury administracyjnej lub też w ramach nadzoru inwestorskiego przeprowadza się tego rodzaju pogłębione badania dendrologiczne.

Skomentuj