Wpisz aby wyszukać

Czym jest joga powięziowa?

Podziel się

Nasze ciało bez odpowiedniego dbania o nie staje się z czasem coraz bardziej spięte. Jednym ze sposobów na jego rozluźnienie jest joga powięziowa, która pozwala zadbać właśnie o powięzie w naszym ciele, czyli tkanki łączne, które są bardzo ważną jego częścią, gdyż nadaje ona mu kształt i ma duży wpływ na układ ruchowy.

Jak znaleźć zajęcia jogi powięziowej?

Takie zajęcia jak joga powięziowa w Krakowie są prowadzone przez instruktorów jogi. Uczęszczać na nie można do specjalnych miejsc takich jak studia jogi lub brać w nich udział online. Z tego powodu to właśnie internet jest najskuteczniejszym sposobem na znalezienie zajęć jogi powięziowej.

Przeglądając internet w celu znalezienia zajęć z jogi powięziowej można natrafić na przykład na ofertę studia My Body Balance. W nim prowadzone są zajęcia zarówno stacjonarne, jak i online, dzięki czemu możesz w nich uczestniczyć niezależnie od tego w jakim miejscu jest.

Czym jest joga powięziowa?

Joga to jeden z najstarszych systemów filozofii indyjskiej. W niej pracuje się jednocześnie przy użyciu ciała, umysłu, ale też oddechu, duszy, a także emocji. Dzięki temu można osiągnąć odpowiednią równowagę wewnętrzną. Celem jogi jest bowiem stan, w którym ciało, umysł oraz dusza są jednością.

Joga powięziowa to zajęcia, które wykorzystują sztukę jaką jest joga w celu zadbania o powięzie mięśniowe. Jest to tkanka łączna, która ma przeogromne znaczenie dla układu ruchowego. Nadaje ona bowiem strukturę naszemu ciału. Otacza ona narządy, mięśnie, a także kości i z jej pomocą transmitowana jest siła mięśniowa.

Wykorzystywane pozycje podczas jogi powięziowej to tak zwane asanamy, a także zadania ruchowe, które są nazywane vinyasami. Mają one na celu zbudowanie czucia poowięziowego, czyli stanu w którym można poczuć się obecnym w swoim ciele i zyskać pełną nad nim kontrolę. Joga powięziowa pozwala poradzić sobie między innymi z chronicznymi bólami kręgosłupa, czy nawet całego układu kostno-mięśniowego, czyli całego układu ruchowego.

Skomentuj