Wpisz aby wyszukać

Czym różnią się kredyty frankowe od zobowiązań w innych walutach?

Podziel się

Kredyty frankowe były jednym z najczęściej wybieranych przez Polaków rodzajów kredytów. Jednak po latach ich popularność przysporzyła wiele problemów dla posiadaczy takich kredytów. Czym różnią się kredyty frankowe od zobowiązań w innych walutach? W tym artykule przyjrzymy się temu zagadnieniu.

Kredyty frankowe – różnice od zobowiązań w innych walutach

Kredyty frankowe, nazywane również kredytami walutowymi są kredytami, w których spłata rat odbywa się w innej walucie, niż polski złoty. W przypadku kredytów frankowych, walutą spłaty jest szwajcarski frank. Główną różnicą między kredytami frankowymi, a kredytami udzielonymi w innych walutach jest sposób obliczania rat. Przy kredytach frankowych rata jest ustalana na podstawie kursu waluty franka w stosunku do złotego. Oznacza to, że rata kredytu zmienia się wraz ze zmianą kursu waluty. Na kredyty frankowe decydowały się osoby, które chciały kupić mieszkanie, dom, rozpocząć budowę.

Najważniejsze porady prawne dla posiadaczy kredytów frankowych

Posiadacze kredytów frankowych często zmagają się z problemami związanymi z niespłacaniem rat, wysokimi kosztami kredytu, a także problemami związanych z niewłaściwym doradztwem ze strony banków. W takiej sytuacji warto skorzystać z takiej usługi, jak porady prawne w Lublinie. Doświadczona kancelaria pomoże w rozwiązaniu problemów związanych z kredytem frankowym.

Warto pamiętać, że każda sprawa związana z kredytem frankowym jest inna i wymaga indywidualnego podejścia. Doświadczony prawnik pomoże w weryfikacji umowy kredytowej, wskazaniu możliwych rozwiązań problemów związanych z ratami oraz doradztwie w kwestii skutecznych sposobów na zmniejszenie kosztów kredytu. Ważne jest także, aby porady prawne były udzielane przez specjalistów z dużym doświadczeniem w dziedzinie prawa bankowego oraz kredytowego. Wtedy będziemy mieli większą szansę, że nasza sprawa zakończy się szybko i pozytywnie, przy minimum formalności.

Skomentuj