Wpisz aby wyszukać

Dach płaski balastowy – jak jest zbudowany?

Podziel się

Powstające osiedla coraz częściej starają się wykorzystywać nowoczesne technologie. Inwestorzy mają również na uwadze potrzeby mieszkańców i starają się maksymalnie poprawić komfort ich mieszkania. Dlatego często korzystają z możliwości użycia w budowie dachu płaskiego balastowego. Jak się go buduje?

Jak przebiega budowa dachu płaskiego balastowego?

Coraz więcej inwestorów decyduje się na realizację projektów zakładających wykorzystanie dachów balastowych. Pozwala to znacznie ograniczyć nie tylko koszty budowy, ale również przyspiesza cały proces. Dach płaski balastowy buduje się bardzo podobnie do tego standardowego. Najważniejszą różnicą jest fakt, że kolejne warstwy dachu nie są ze sobą łączone na stałe, a jedynie dociążane odpowiednim balastem. Jako obciążenie wykorzystuje się różne materiały. Może to być drobny żwir, czasami są to płyty kamienne, a jeszcze w innych przypadkach stosuje się ziemię, na której możliwe jest zasadzenie trawy.

Czy dach płaski balastowy jest lepszy od standardowego?

Korzyści z zastosowania dachu płaskiego balastowego jest wiele. Nie tylko takie związane z samą budową i inwestycją. Dach płaski balastowy można łatwo przekształcić w dach zielony, wypełniony trawą, roślinami, a nawet drzewami. Tego rodzaju budynek będzie miał pozytywny wpływ na środowisko. Pomoże oczyścić powietrze i ograniczyć emisję szkodliwego dla ludzkiego organizmu dwutlenku węgla, który szczególnie w miastach jest wytwarzany w ogromnych ilościach. Dodatkowo teren zielony może być wykorzystywany przez mieszkańców do odpoczynku czy rekreacji. Na terenach zurbanizowanych zawsze występuje deficyt miejsc zielonych, a utworzona na powierzchni dachu przestrzeń czynna biologicznie pozwala zredukować zapotrzebowanie na parki czy ogrody.

Wykonaniem dachu balastowego zajmują się profesjonalne firmy. Często w swojej ofercie posiadają rozbudowany zakres usług, który obejmuje również inne branże jak np. modne i popularne w ostatnim czasie niklowanie części motocyklowych czy samochodowych.

Skomentuj