Wpisz aby wyszukać

Dlaczego twój sklep powinien zainwestować w profesjonalną fotografię produktową?

Podziel się

Użytkownicy internetu to w przeważającej części wzrokowcy. Nie powinno więc nikogo dziwić, że coraz częściej teksty takie jak opisy produktowe czy parametry są jedynie skanowane wzrokiem. Taki stan rzeczy sprawia, że coraz więcej sklepów internetowych inwestuje w zdjęcia wysokiej jakości, które przykują wzrok potencjalnego klienta i zmotywują go do zakupu. Profesjonalna fotografia produktowa ma więc jeden prosty cel. Sprawić że Twój sklep zacznie lepiej sprzedawać.

Konkurencja już korzysta z packshotów

W dzisiejszych czasach nie ma rzeczy, której nie kupilibyśmy przez internet. Niezależnie czy podejmujemy się takich zakupów przez brak czasu, lenistwo czy też brak możliwości opuszczenia domu jesteśmy w stanie kupić w e- sklepach wszystko — w równie dobrej jakości, jak w sklepach stacjonarnych. Zakupy online robią wszyscy – od najmłodszych posiadaczy kont bankowych po emerytów.

Dzięki rozwojowi technologii można kupować z każdego miejsca na ziemi, gdzie jest internet- od zacisza swojego domu, przez zakupy na komórce lub tablecie siedząc w autobusie, po zakupy w trakcie opalania się na plaży. W związku z tym konkurencja wśród sklepów online jest coraz większa. Natomiast konsumenci- kierują się przede wszystkim wzrokiem w wyborze ulubionych produktów. I to właśnie jest główny powód, dla którego powinniśmy zainwestować w profesjonalne zdjęcia produktowe.

Dobry fotograf i profesjonalne studio fotografii reklamowej

Studio fotografii reklamowej w Poznaniu, Warszawie czy każdym innym mieście, wykonuje Zdjęcia produktowe są to najczęściej zdjęcia pojedynczego przedmiotu na gładkim tle. Mają one na celu jak najdokładniejsze odwzorowanie nam wszystkich cech sprzedawanego produktu, tak aby każda osoba mogła sobie doskonale wyobrazić każdy jego najmniejszy szczegół — kolor, fakturę czy kształt, najlepiej z każdej strony. Jednak wysoka jakość fotografii produktowej zależy w głównej mierze od bogatej wyobraźni i zdolności fotografa, jego profesjonalnego studia oraz oczywiście współpracy z klientem i zrozumienia jego oczekiwań.

Na jedno, idealne zdjęcie składa się masa czynności: od dobrze dopasowanego tła, oświetlenia przez perfekcyjne przygotowanie przedmiotu do aukcji po końcową obróbkę / retusz gotowego już zdjęcia. Jak widać, jest to złożony proces, który wymaga doświadczenia, a idealnie wykonane zdjęcia produktowe są po prostu niezbędnym elementem prowadzenia działalności handlowej w internecie. Dlatego każdy, komu zależy na wypromowaniu swoich produktów i zwiększeniu ich sprzedaży powinien oddać to zadanie profesjonalistom w tej dziedzinie.

Skomentuj