Wpisz aby wyszukać

Dlaczego warto adoptować psa ze schroniska?

Podziel się

Chciałbyś mieć w domu czworonożnego przyjaciela? Jeśli podjąłeś już decyzję o tym, aby twoja rodzina powiększyła się o cudownego psiaka, to można tylko pogratulować. To znakomita wiadomość. Niemniej jednak zdecydowanie warto, abyś adoptował pieska ze schroniska, a nie kupował z hodowli,. Adopcja psa ze schroniska niesie ze sobą wiele korzyści. W pierwszej jednak kolejności należy podkreślić tę najważniejszą. Dzięki adopcji diametralnie odmieniasz los psa, który do tej pory nie miał swojego pana i był skazany na wegetację w schronisku. Już ten jeden argument powinien być w zupełności wystarczający, aby zdecydować się na adopcję.

Adoptuj psa ze schroniska!

Jeśli ten zasadniczy argument jeszcze cię nie przekonał do adopcji psa ze schroniska, to oczywiście możemy wymienić jeszcze wiele innych korzyści,  które wiążą się z adopcją psa. Przede wszystkim warto podkreślić, że pies który znalazł się w schronisku, prawdopodobnie już kiedyś miał swój dom. Dlatego też zwykle są to psy, które są nauczone żyć w domu, a także potrafią zachowywać czystość wokół siebie i załatwiać się podczas spacerów na dworze. Zazwyczaj są to psy już ułożone, zwłaszcza te starsze.

W dalszej kolejności należy podkreślić, że adoptując psa ze schroniska masz pewność, iż jest ono odpowiednio przebadany, zaczipowany, wysterylizowany, a także zaszczepiony. Przed adopcją warto skontaktować się z wolontariuszami, którzy schroniskowe psy znają doskonale, albowiem regularnie je wyprowadzają na spacery, a także się nimi opiekują. Dzięki uzyskanym o nich informacjom doskonale będziesz wiedział, jaki charakter ma wybrany przez ciebie pies, co lubi, a czego nie znosi, a także jakie ma przyzwyczajenia.

Zyskujesz najwierniejszego z przyjaciół

Adoptując psa ze schroniska zyskujesz najwierniejszego przyjaciela. To przyjaźń, która zdecydowanie jest znacznie trwalsza i szczersza, niż jakakolwiek przyjaźń między dwojgiem ludzi. Pies, którego zabierzesz ze schroniska będzie ci wdzięczny do końca swojego życia. Kiedy pójdziecie na spacer i zobaczysz, jaką radość sprawia mu przebywanie z tobą w lesie, czy też na pobliskiej łące, to dopiero wtedy uzmysłowić sobie, że decyzja o adopcji była właściwa. Musisz wiedzieć, że w schronisku los psów jest niestety porównywalny niemalże z wegetacją. Psy wyprowadzane są bardzo rzadko, albowiem dbają o to tylko i wyłącznie wolontariusze, którzy oczywiście mogą to robić w swoich w wolnym czasie, którego też nie mają zbyt wiele. Aż trudno sobie wyobrazić psa, który na spacer wychodzi raz na tydzień, a przecież są takie psiaki, które tej przyjemności doświadczają znacznie rzadziej. Dlatego zdecyduj się na adopcję i odmień los psiaka, który będzie kochał cię bezwarunkowo.

Skomentuj