Wpisz aby wyszukać

Dlaczego warto zastosować Dietę Kalibra?

Podziel się

W obecnych czasach podążanie za zgrabną sylwetą wynika nie tylko z presji społecznej, ale dla niektórych niestety konieczności, na przykład z powodu nadwagi, lub otyłości. Dla wielu utrzymanie szczupłej sylwetki nie stanowi problemu nawet podczas nieracjonalnego odżywiania. Niestety nie wszyscy są takimi szczęśliwcami i wtedy wymarzona figura wymaga wielu wyrzeczeń i poświęceń w postaci diety.

Słowo „dieta” większości kojarzy się z eliminowaniem pewnych potraw lub składników podczas przygotowywania potraw. Najlepsza dietą okazuje się być odpowiednie i zbilansowanie odżywianie dostosowane do indywidualnych potrzeb organizmu. Zrzucenie paru kilogramów może pomóc w poprawie samooceny, zmniejszeniu dolegliwości zdrowotnych, podniesieniu jakości życia lub przywrócić chęć do kontaktów z innym poprzez zmniejszenie dotychczasowych kompleksów. W Internecie lub książkach możemy znaleźć wiele porad dotyczących diet. Niektóre nie zostały przemyślane i ich stosowanie może nam zaszkodzić.

Dieta Kalibra https://dietakalibra.pl/ nosi nazwę diety normobiałkowej. Oparta jest na medycznych doświadczeniach profesora George’a L. Blackburna. To nie jest szybka dieta, która obiecuje zrzucenie 10kg w zaledwie tydzień, lecz ma ona na celu obniżenie masy ciała na tyle szybko, aby odczuć satysfakcję, oraz zrównoważone i trwałe zrzucenie kilogramów. Dieta Kalibra jest niskokaloryczna, bo podczas jej stosowania dostarczamy do organizmu zredukowaną ilość węglowodanów i tłuszczów, lecz jednocześnie uwzględnia wszystkie zapotrzebowania organizmu na składniki odżywcze.  Dlatego zamiast szukać kolejnych diet cud promowanych przez gwiazdy i dziennikarzy warto zapoznać się z takim rodzajem odchudzania, jakim jest stosowanie diety Kalibra.

Nad całym procesem zrzucania zbędnych kilogramów będzie czuwał specjalista, który przed rozpisaniem zaleceń dotyczących odchudzania zrobi wywiad żywieniowy i zdrowotny, a także zleci badania laboratoryjne, podczas których zostanie wykonana analiza składu ciała. To wszystko jest potrzebne, aby ułożyć dietę dostosowaną indywidualnie do każdego, bo dopiero wtedy można otrzymać wymarzone efekty. Specjalista wyjaśni zasady obowiązujące w diecie i dokładnie objaśni co i jak jeść. https://dietakalibra.pl/kontakt/ tutaj można skontaktować się ze specjalistą. Na stronie https://dietakalibra.pl/produkty/ dostępne jest wiele produktów Kalibra, które pomogą przygotować niskokaloryczne posiłki.

Produkty te pozwolą na zjedzenie nie tylko smacznego i zdrowego obiadu, ale także lekkostrawnej kolacje a nawet smacznego deseru. W ofercie na stronie internetowej można znaleźć również dania bezglutenowe. Dlatego warto skorzystać z możliwości jakie daje dieta Kalibra bez stosowania równych restrykcyjnych diet, przez które możemy mieć jedynie problemy ze zdrowiem, oraz przez wszystkich niechciany efekt jo-jo. Wysokobiałkowe posiłki pomogą w utrzymaniu wymarzonej sylwetki bez uczucia głodu i chęci na podjadanie. Zasada diety Kalibra polega na dostarczaniu posiłków o niewielkiej ilości węglowodanów, co zmusza organizm do wykorzystania własnych tłuszczów jako źródło energii. Dlatego właśnie podczas stosowania tej diety nie odczuwa się głodu, a odchudzanie jest zdrowe i przyjemne.

Skomentuj