Wpisz aby wyszukać

Dobra kabina sanitarna – czym powinna się charakteryzować?

Podziel się

W dzisiejszych czasach jakość kabiny sanitarnej i jej dobre wykonanie jest coraz bardziej istotne. Dlatego coraz więcej miejsc takich jak galerie handlowe czy też obiekty sportowe inwestują w dobrej jakości kabiny sanitarne. Dlaczego są one tak ważne i czym powinna się charakteryzować dobrze wykonana kabina sanitarna?

Czym jest kabina sanitarna?

Tak w zasadzie kabina sanitarna to mini pomieszczenie wewnątrz toalety publicznej położonej w takich miejscach jak galerie handlowe, dworce autobusowe oraz kolejowe. Kabiny sanitarne spotkamy również na obiektach sportowych takich jak stadiony piłkarskie, żużlowe bądź hale przeznaczone do rozgrywania tam spotkań koszykówki, siatkówki czy też piłki ręcznej.

Kabina sanitarna wykonywana jest bardzo często ze specjalnego laminatu HPL. Jest to bardzo trwały materiał, który jest dodatkowo odporny na działanie czynników chemicznych, a także wody. Do tego nie są mu straszne uszkodzenia mechaniczne i jest prosty w czyszczeniu. Wykonuje się go poprzez sprasowanie pod wysokim ciśnieniem i w wysokiej temperaturze warstw papieru, które są nasączone żywicą. W ten sposób uzyskiwane są płyty o grubości 13 milimetrów, które mimo niewielkiej grubości są bardzo trwałe.

Po czym poznać dobre kabiny sanitarne?

Przede wszystkim są one wykonane z wcześniej wspomnianego laminatu HPL, który ma odpowiednie właściwości przeciwpożarowe, jest łatwy w czyszczeniu i odporny na warunki panujące w toalecie publicznej. Dodatkowo dobrym znakiem jest to, że firma wykonująca kabiny sanitarne jest w stanie przygotować je w różnych kolorach czy też z nadrukami w ten sposób umożliwiając stworzenie dobrze wyglądającego pomieszczenia sanitarnego.

Kolejny dość znaczący czynnik to możliwość maksymalizacji dostępnej przestrzeni i stworzenia dużej ilości kabin nawet w publicznych pomieszczeniach sanitarnych, które mają nieregularne kształty i występują w nich na przykład ściany postawione na ukos. W ten sposób można znacząco poprawić efektywność całego pomieszczenia sanitarnego.

Skomentuj