Wpisz aby wyszukać

Dobry elektryczny odciągacz pokarmu – czyli jaki?

Podziel się

Wiele świeżo upieczonych mam poszukuje rozwiązań, które ułatwią im start w macierzyństwo. Jednym z takich akcesoriów jest elektryczny odciągacz pokarmu, który przydaje się w bardzo wielu sytuacjach. Zobacz, jakich cech poszukiwać, gdy zdecydujesz się na zakup laktatora elektrycznego.

Elektryczny odciągacz pokarmu – pomoc dla mam karmiących piersią

Jeśli karmisz piersią, laktator prędzej czy później na pewno Ci się przyda. Choćby wtedy, gdy powrócisz do aktywności zawodowej i zechcesz zostawić pokarm niani lub mężowi, aby samodzielnie podali je maleństwu. Poza tym elektryczny odciągacz pokarmu fantastycznie sprawdzi się, gdy będziesz miała potrzebę wyjścia z domu – na przykład na wesele znajomych. Dzięki temu urządzeniu przygotujesz porcję niezbędną dla maluszka. Będziesz mogła łatwiej wykonywać różne życiowe role – mamy, przyjaciółki, świadkowej, bez obaw o to, że którejś nie sprostasz ze względu na urodzenie dziecka. Z elektrycznym odciągaczem pokarmu wszystko staje się prostsze.

Laktator elektryczny – które kryteria wyboru są najistotniejsze?

Zestaw higieniczny dla noworodka powinien zawierać nie tylko laktator i pasującą butelkę, ale też woreczki do przechowywania pokarmu i inne akcesoria. Świeżo upieczona mama może zaopatrzyć się w majtki siatkowe po porodzie i w podkłady poporodowe dla mamy, które na pewno jej się przydadzą krótko po porodzie i w okresie połogu. Pośród najważniejszych aspektów wyboru laktatora elektrycznego znajduje się przede wszystkim siła ssania. Możliwość dopasowania mocy pracy urządzenia do indywidualnych preferencji jest bardzo ważne. Nie bez znaczenia jest także to, czy oglądany laktator jest dwufazowy – wtedy mama może zaoszczędzić cenny czas i sprawnie ściągnąć pokarm. Ze względów praktycznych ważne może być też zasilanie laktatora – obecność USB znacząco ułatwia podpięcie się do sieci. Nie można zapominać także o kwestiach higienicznych i względach bezpieczeństwa. Dlatego też dobry laktator jest wykonany z tworzywa pozbawionego bisfenolu A.

Skomentuj