Wpisz aby wyszukać

Dobry fizjoterapeuta — czyli jaki?

Podziel się

Fizjoterapeuta to specjalista, którego celem jest przywrócenie sprawności fizycznej pacjentom zmagającym się z ograniczeniami ruchowymi lub bólem spowodowanym przez urazy, wypadki, wady postawy czy choroby przewlekłe. Obecnie świadomość korzyści, jakie wynikają z fizjoterapii, a więc różnego rodzaju ćwiczeń i zabiegów jest już duża, dlatego do takich specjalistów zgłasza się coraz więcej pacjentów. Jednak jak wybrać dobrego fizjoterapeutę? Podpowiadamy.

Dobry fizjoterapeuta — cechy charakteru

Fizjoterapeuta w Bydgoszczy powinien być osobą sympatyczną, cierpliwą i wrażliwą. W tym zawodzie cechy te są szczególnie istotne, ponieważ w trakcie wykonywania zabiegów lub ćwiczeń, pacjenci muszą czuć, że nie są oceniani, co da im poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

Specjalista ten musi być również wyrozumiały i cierpliwy, ponieważ nierzadko osoby, które korzystają z jego usług, są sfrustrowane swoim stanem, brakiem możliwości swobodnego poruszania się, czy niemożnością wykonania niektórych ćwiczeń, co może powodować u nich złe samopoczucie i pogorszenie nastroju. Dlatego wyrozumiałość jest kluczową cechą dobrego fizjoterapeuty, dzięki której cały proces rehabilitacji będzie przebiegał bez problemów.

Dobry fizjoterapeuta — wiedza i doświadczenie

Rehabilitacja w domu pacjenta w Bydgoszczy to tylko jeden z zabiegów, jaki powinien oferować dobry fizjoterapeuta. W ofercie tego typu specjalistów powinny znaleźć się zarówno ćwiczenia manualne, jak i różnego rodzaju zabiegi medyczne takie jak terapia PNF, czy kinezjotaping. Dodatkowo taka osoba musi posiadać odpowiednie wykształcenie i prawo do wykonywania zawodu potwierdzone przez Krajową Izbę Fizjoterapeutów.

Wybierając fizjoterapeutów, warto więc sprawdzać, czy posiadają oni odpowiednie kwalifikacje potwierdzone certyfikatami i odpowiednimi szkoleniami. Powinni na podstawie swojej wiedzy, przeprowadzonego badania funkcjonalnego i wywiadu, dobrać ćwiczenia, które jak najlepiej będą dostosowane do stanu pacjenta i pozwolą mu odzyskać sprawność.

Skomentuj