Wpisz aby wyszukać

Dźwigi – jakie są ich rodzaje?

Podziel się

Dźwigi to podstawowe elementy, bez których trudno sobie wyobrazić budowę bloków czy biurowców. Są niezawodne i łatwe w sterowaniu. Znajdują zastosowanie w bardzo wielu gałęziach przemysłu, wspierając pracowników w przenoszeniu i unoszeniu dużych pod względem gabarytowym i ciężkich elementów czy surowców. Jakie są rodzaje dźwigów?

Dźwigi – do czego służą?

Dźwigi w Strzelcach Opolskich są zwykle używane podczas wszelkiego typu prac budowlanych. Jest to typ urządzenia montowanego na ruchomej platformie, takiej jak gąsienica. Dźwigi są zaopatrzone w teleskopowy wysięgnik, który w zależności od modelu osiąga określoną długość. Długość ta może wynosić od 30 do ponad 50 metrów. Stosuje się je do podnoszenia, przenoszenia i umieszczania materiałów, takich jak stalowe belki i prefabrykaty betonowe. Nic zatem dziwnego, że na stałe wpisały się w krajobraz miasta oraz placów budowy. Mogą służyć również do montowania dużych elementów, które muszą być zainstalowane jeszcze na etapie wznoszenia budynku. 

Podnośniki – co to takiego?

Podnośniki w Opolu to urządzenie mechaniczne służące do zapewnienia tymczasowego dostępu ludzi do niedostępnych miejsc. Jest idealny do wszelkiego typu prac odbywających się na dużej wysokości. Znajduje powszechne zastosowanie w budownictwie, renowacji, reklamie zewnętrznej i innych branżach, wymagających pracy na wysokości. Podnośniki mają wiele kształtów i rozmiarów. Mogą być montowane na ciężarówkach, przyczepach lub pojazdach samojezdnych. Pośród rodzajów tego typu sprzętu wyróżnia się podnośniki teleskopowe i przegubowe. Każdy z nich może służyć do wykonywania innych prac i zadań. W każdym razie podnośniki jako takie zapewniają dostępu do miejsc, do których w inny sposób trudno byłoby dotrzeć. Są wykorzystywane przez ekipy zajmujące się pracami montażowymi, naprawczymi i konserwacyjnym oraz czyszczącymi. Znaleźć je można na dużych placach budowy. Ułatwiają też pracę osobom zajmującym się instalacją reklamy zewnętrznej. Ich zastosowanie jest bardzo wszechstronne.

Skomentuj