Wpisz aby wyszukać

Ekskluzywne domy opieki – na jakie aspekty zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Podziel się

Ekskluzywny dom opieki to idealne miejsce dla seniorów, którzy chcą maksymalnie korzystać z życia. Luksusowe ośrodki mogą zaoferować im nie tylko podstawową opiekę, ale i ciekawe atrakcje. Na co zwrócić uwagę przy wyborze domu seniora?

Lokalizacja domu opieki

Lokalizacja domu seniora to czynnik, który w głównej mierze decyduje o wyborze placówki. Obiekty położone w pobliżu zielonych obszarów są z natury bardziej atrakcyjne niż te znajdujące się bezpośrednio w centrach miast. Z tego względu przy parkach, lasach czy innych przyrodniczych atrakcjach zazwyczaj ulokowane są ekskluzywne domy opieki. W Poznaniu i jego okolicach znajduje się sporo takich placówek.

Domy opieki w kujawsko-pomorskim również oferują bardzo atrakcyjne lokalizacje. Ciekawym wyborem jest Leśny Dom Seniora, który położony jest w otoczeniu drzew, pagórków oraz jezior. Bliskość natury pozytywnie wpływa na samopoczucie, a także zdrowie seniorów. Poza tym ucieczka od zgiełku miasta pozwala zasmakować ciszy i czystego powietrza.

Oferta ekskluzywnego domu opieki

O ekskluzywności domu opieki nie świadczy tylko atrakcyjna lokalizacja. Podczas wybierania ośrodka warto także zwrócić uwagę na rodzaj i standard świadczeń, jakie oferuje. Usługi takie jak całodobowa opieka czy wyżywienie proponują praktycznie wszystkie domy starców. Prywatne placówki wychodzą naprzeciw oczekiwaniom podopiecznych.

W ofercie ekskluzywnego domu seniora można zazwyczaj znaleźć dodatkowe usługi. Zaliczają się do nich ponadprogramowe rehabilitacje czy zajęcia kulturalne. Dla żywotnych seniorów czasami organizowane są też wycieczki lub po prostu dłuższe wyjścia z ośrodka.

Niektóre ekskluzywne ośrodki opieki umilają swoim klientom czas za sprawą basenu czy SPA. Rozbudowane obiekty często mają także sale do ćwiczeń ogólnorozwojowych bądź ogrody, w których seniorzy mogą wypoczywać letnią porą. Do udogodnień w luksusowych placówkach należy zaliczyć też bogate wyposażenie pokojów. Balkon, duża i wygodna łazienka czy prywatny aneks kuchenny to ogromne atuty.

Ekskluzywne domy opieki stworzone są po to, aby umilać seniorom życie. Dlatego też oferują znacznie więcej niż minimalną opiekę.

Skomentuj