Wpisz aby wyszukać

Filtr kołnierzowy i jego zastosowanie

Podziel się

Instalacje przemysłowe są narażone na wiele zanieczyszczeń. Można jednak zapobiec ich zepsuciu stosując wysokiej jakości filtr kołnierzy przy każdym z systemów. Wykazuje się bardzo dużą skutecznością w ich wyłapywaniu.

Jakie funkcje może spełniać filtr kołnierzowy?

Filtr kołnierzowy jest bardzo ważnym elementem wyposażenia wielu instalacji znajdujących się w zakładach przemysłowych. Przeciwdziała ich zanieczyszczaniu, a przez to minimalizuje ryzyko awarii. Można umieścić go przy instalacjach grzewczych, wodnych, zaworach oraz pompach.

Szczególne znaczenie ma filtr do instalacji gazowej, dzięki któremu można ograniczyć ryzyko pozbawienia zakładu przemysłowego ciepła. Filtry kołnierzowe przy instalacjach grzewczych mogą pracować z każdym rodzajem gazu, co jest bardzo dużym atutem.

Jaki można kupić filtr kołnierzowy?

W sprzedaży dostępnych jest wiele filtrów kołnierzowych dostosowanych do różnych typów instalacji. M.in. do wyboru jest kołnierzowy filtr aluminiowy do gazu, który zapobiega przepływowi cząsteczek mogących zanieczyścić system odpowiadający za dostarczanie gazu do budynku przemysłowego. Może on pracować m.in. z gazem ziemnym oraz LPG.

Do nabycia jest także filtr siatkowy kołnierzowy, w którego wnętrzu znajduje się wkład magnetyczny odpowiadający za skuteczne wyłapywanie zanieczyszczeń. Znajduje zastosowanie w każdym zakładzie przemysłowym. Jest w stanie oczyścić m.in. wodę przemysłową.

Do czego nadaje się filtr kołnierzowy ze stali nierdzewnej?

Można nabyć filtr kołnierzowy, który wykonany jest ze stali nierdzewnej. Znajduje on zastosowanie przede wszystkim w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym, ale także petrochemicznym. Warto o niego wzbogacić także instalacje hydrauliczne oraz odpowiadające za transport sprężonego powietrza.

Wybierając wysokiej jakości filtry kołnierzowe można mieć pewność, że instalacje przemysłowe nie będą przepełnione zanieczyszczeniami. Będą już one wyłapywane na wczesnym etapie. Umożliwi to pracę zakładu przemysłowego bez niepotrzebnych zakłóceń wywołanych awarią systemu.

 

Skomentuj