Wpisz aby wyszukać

Folia pęcherzykowa – z czego się ją produkuje?

Podziel się

Folia pęcherzykowa to materiał, który przede wszystkim jest podstawą w dzisiejszym systemie transportowym oraz wysyłkowym. Dzięki temu można odpowiednio zabezpieczyć wnętrze paczki przed ewentualnym uszkodzeniem. Z czego dokładnie się ją produkuje?

Folia pęcherzykowa – czym jest?

Folia pęcherzykowa to wielowarstwowa konstrukcja, która składa się przede wszystkim z warstw polietylenu. Dzięki temu jest bardzo wytrzymała oraz odporna na rozciąganie, ale również wilgoć, promieniowanie UV oraz ewentualne rozdarcia.

Posiada na swojej powierzchni pęcherzyki powietrza, które specjalnie tłoczone są przez maszyny. Ich obecność nie jest przypadkowa, ponieważ pozwala na świetną amortyzację przedmiotu, który znajduje się wewnątrz paczki. Podobną izolację daje czarna folia stretch.

Nie tylko będzie to amortyzacja przed upadkiem paczki na podłogę z dużej wysokości, ale również przed wstrząsami, które mogą być obecne podczas sortowania paczek przez kurierów, ale również przy transporcie samochodem dostawczym.

Folia pęcherzykowa – kto powinien w nią zainwetsować?

W taką folię powinny obowiązkowo zainwestować wszystkie firmy, które zajmują się sprzedażą online przedmiotów elektronicznych, szklanych oraz najbardziej wrażliwych na uszkodzenie. Owszem, karton stanowi doskonałą amortyzację, jednak nie uratuje przedmiotu przed uszkodzeniem.

Folia sprawdzi się również w przemyśle spożywczym, ponieważ świetnie amortyzuje na przykład delikatne owoce, które mogłyby ulec uszkodzeniu podczas transportu. Mogą to być również niektóre rodzaje ciastek.

Jednocześnie folia przydaje się również do tego, aby przewozić wszystkie szklane elementy takie jak szklanki, talerze, ale również dzbanki i kieliszki. Wszystko to musi zostać szczelnie owinięte folią pęcherzykową oraz dokładnie oznaczone na paczce.

Folia pęcherzykowa to konstrukcja, która wykonana jest z wytrzymałego polietylenu. Jego kilka warstw stanowi świetną amortyzację.

Poprzedni artykuł
Nastepny artykuł

Skomentuj