Wpisz aby wyszukać

Formy do ciasta – jak wybrać najlepsze modele

Podziel się

Pieczenie ciast czy ciastek to trudna sztuka, którą można jednak znacząco ułatwić sobie za pomocą dobrze wykonanych form. Wybór najlepszych modeli potrafi jednak przysporzyć problemów, więc warto poświęcić na niego trochę więcej czasu by mieć pewność, że posiadamy dobrze wykonane formy, które pozwolą na robienie ciast o ciekawych kształtach.

Foremki do ciasta – druk 3D

Niezwykle ciekawym pomysłem możliwym dzięki nowoczesnej technologii są formy do ciasta, które zostały wykonane w drukarce 3D. Mogą one mieć przeróżne kształty i formy, dzięki czemu będą pozwalać na robienie naprawdę ciekawych ciast oraz ciastek. Niezwykle dobrą rzeczą w wypadku tak zrobionych form jest to, że firmy zazwyczaj dają też możliwość zaprojektowania własnych, które zostaną dla nas wykonane po ustaleniu szczegółów przez telefon.

Wykonywane na zamówienie foremki do ciast mogą mieć dowolny kształt. Mogą nawet pozwalać na wycinanie nieregularnych kształtów, czy tworzenie wypieków, które będą w kształcie postaci z kreskówek czy bajek. Jedyne co trzeba zrobić to poprosić o stworzenie projektu lub zamówić jedne z już tworzonych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze foremek 3D?

Podstawa to to by były one bezpieczne. W tym celu muszą być wykonane z materiałów takich jak silikon kuchenny. Najważniejsze jest by po prostu nie wydzielał on żadnych toksyn przy pieczeniu czy też w innych sytuacjach. Ponadto warto wybierać te wykonane z materiałów, które nie mają zapachu, dzięki czemu wypieki pachną tak jak powinny, a nie plastikiem czy też silikonem.

Gdzie można kupić foremki do ciast 3D?

Najlepszym wyborem będzie zazwyczaj hurtownia foremek silikonowych, która potrafi oferować naprawdę sporo różnego rodzaju foremek, dzięki czemu będziemy mieli dobry wybór w naprawdę rozsądnych cenach. Takowe sklepy można znaleźć w prosty sposób w internecie. Tam foremki powinny być najtańsze, a ich zamówienie wraz z wysyłką to kwestia zaledwie kilku dni po upływie których będzie można przejść już do pieczenia swoich wymarzonych wypieków.

Skomentuj