Wpisz aby wyszukać

Fototapety z kwiatami – modny motyw na ściany

Podziel się

Dekoracje ścienne nie muszą być szczególnie wyszukane, aby przykuwały wzrok i po prostu nadawały wnętrzu nietuzinkowego klimatu. Inspiracji można szukać tak naprawdę wokół siebie, często ze świata przyrody. Proste, a zarazem piękne, motywy florystyczne potrafią niezwykle ożywić każdą przestrzeń i wzbogacić ją kolorystycznie. Niewątpliwie należy je uznać za wzór ponadczasowy.

Kwiaty – uniwersalny motyw zawsze na czasie

Niewiele jest takich elementów dekoracyjnych, które pasują niemal do każdej stylistyki i moda na nie w zasadzie nigdy nie przemija. Taki charakter mają jednak kwiaty. Wbrew pozorom nie trzeba się ograniczać do postawienia eleganckiego wazonu ze świeżo zerwanymi roślinami, ale ten wyjątkowo modny motyw można zastosować na ścianach i tym samym poczuć się jak na łonie natury. Fototapeta z kwiatami (dostępna m.in. w Foteks) ozdobi zarówno mniejsze, jak i większe wnętrze. Dzięki umiejętnemu wkomponowaniu w określoną aranżację pomieszczenia można w ten sposób nadać mu nowe oblicze albo też całkowicie je zmienić.

Florystyczne motywy fototapet wyśmienicie się sprawdzą w sypialni. W tym przypadku najlepiej postawić na dość stonowane kompozycje w pastelowych odcieniach albo w bieli. Cudownie zasypiać z kojącym widokiem magnolii bądź delikatnych kwiatów polnych. Z kolei niezwykle wyrazista fototapeta z ognistymi makami lub intensywnie fioletowymi orchideami idealnie wpisze się w stylistykę nowoczesnych kuchni.

Fototapeta z kwiatami do oryginalnych aranżacji

Kwiaty to na tyle modny motyw, że nie trzeba się obawiać zastosowania w bardzo różnorodnych stylizacjach. Możliwości są tak naprawdę ogromne, co wynika z uniwersalnego charakteru tego wzoru. Dlatego wiele osób chętnie sięga po fototapety florystyczne, tym bardziej że niektóre propozycje zaskakują niebanalnymi rozwiązaniami kompozycyjnymi. Czasami wręcz kojarzą się z abstrakcją.

W salonach urządzonych klasycznie znakomicie się sprawdzą tradycyjne róże, ale i wyjątkowo eleganckie orchidee mające wręcz zniewalający urok na większych formatach fototapet. Z kolei miłośnicy stylizacji orientalnych powinny zainteresować się motywem kwitnących wiśni, a fototapeta przedstawiająca kwitnące kwiaty lawendy to wręcz obowiązkowy dodatek we wnętrzach w stylistyce prowansalskiej. Fascynującym dopełnieniem salonu nowoczesnego będą natomiast dekoracje z kwiatami egzotycznymi albo niezwykłe fototapety 3D kwiaty z przykuwającym uwagę efektem głębi (KLIK) oraz trójwymiarowości.

Na pewno jest w czym wybierać, a przy podejmowaniu decyzji warto pamiętać o kolorystycznym i stylistycznym dopasowaniu dekoracji do pozostałych elementów wyposażenia.

Skomentuj