Wpisz aby wyszukać

Gdzie najlepiej sprawdzają się rolety nadstawne?

Podziel się

Okna oraz drzwi balkonowe i tarasowe należą do jednych z ważniejszych elementów budynku, ponieważ są odpowiedzialne za właściwe doświetlenie wnętrz, zabezpieczenie przed powstawaniem mostków cieplnych, a także ograniczenie poziomu hałasu i ochronę przed wtargnięciem włamywaczy. Sposobem na poprawienie właściwości stolarki okiennej we wszystkich tych obszarach może być montaż odpowiednio dobranych rolet zewnętrznych.

Czym są rolety zewnętrzne i jakie są ich rodzaje?

Rolety zewnętrzne to połączone ze sobą metalowe lamelki o niewielkiej wysokości, które po opuszczeniu przesłaniają całą powierzchnię drzwi lub okna. Są połączone z wałkiem obracanym przy pomocy silniczka elektrycznego lub mechanizmu obsługiwanego ręcznie, na który można je nawinąć, chowając w kasecie. Ponieważ poruszają się one w odpowiednio wyprofilowanych listwach, tworzą jednolitą powierzchnię stanowiącą osłonę całego otworu okiennego, której sforsowanie byłoby pracochłonne, trudne i wiązało się z hałasem. Rolety chronią przed włamaniem, stanowią barierę dla hałasu dobiegającego z zewnątrz, a jednocześnie pomagają w zaciemnieniu wnętrza, dzięki czemu nie nagrzewa się ono tak silnie podczas letnich upałów. Będą użyteczne także zimą lub jesienią, gdy mogą zmniejszyć ucieczkę ciepła. Są sposobem na zapewnienie sobie prywatności.

Rolety zewnętrzne są produkowane w różnych wersjach różniących się możliwościami montażu. W grę wchodzą rolety natynkowe, które są zakładane na elewacji budynku, w taki sposób, że kaseta znajduje się ponad otworem okiennym, a prowadnice są umieszczone na jego brzegach. Można też użyć rolet podtynkowych – w tym przypadku kaseta jest umieszczana w warstwie termoizolacji i pokrywana tynkiem. Kolejną opcją są rolety nadstawne. W Szczecinie wszystkie rodzaje rolet zewnętrznych są dostępne w firmie Tapparella.

Co daje montaż rolet nadstawnych?

Rolety nadstawne są montowane na etapie budowy domu albo wykonywania generalnego remontu, któremu towarzyszy wymiana okien. Wynika to z faktu, że kasety są w tym przypadku umieszczane w górnej części wnęki okiennej pod nadprożem a nad ościeżnicą okna. Dzięki temu są one w pełni zintegrowane z fasadą i praktycznie niewidoczne z zewnątrz, dopóki nie zostaną opuszczone. Będą się więc sprawdzały świetnie tam, gdzie ważne jest zachowanie pierwotnego wyglądu bryły budynku bez rezygnacji z korzyści, jaką daje używanie rolet. Montaż rolet nadstawnych dostępnych m.in. w ofercie firmy Tapparella nie odbija się negatywnie na termoizolacyjności budynku, ponieważ są one wyposażone w specjalne wkładki izolacyjne, które zapobiegają ucieczce ciepła.

Skomentuj