Wpisz aby wyszukać

Gruz po remoncie – co z nim zrobić?

Podziel się

Chcesz zdecydować się na remont? Pomyśl już teraz o tym, jak pozbyć się powstałego w jego trakcie gruzu! Doradzamy, co można z nim zrobić!

Jak usuwać gruz po remoncie?

Gruz jest nietypowym odpadem, ponieważ nie może być on wyrzucony do zwykłego kubła na odpady. Zabraniają tego przepisy i w związku z tym konieczne jest przekazanie gruzu do odpowiedniego punktu, który zgodnie z prawem zajmuje się jego utylizacją.

Taka niedogodność powoduje, że wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób pozbyć się gruzu, gdy jest go sporo. Do dyspozycji jest parę metod, które przedstawiamy poniżej.

Wywóz gruzu do punktu PSZOK

PSZOK, czyli punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, zajmuje się odbieraniem wielu typów odpadów od osób, które płacą systematycznie rachunki za odbiór odpadów w swojej gminie albo w mieście.

Takie punkty mają obowiązek przyjmowania gruzu za darmo, natomiast problemem staje się często jego dostarczenie, ponieważ trzeba przekazać go wtedy do punktu samodzielnie. Warto też podkreślić, że niekiedy punkty te mają pewne ograniczenia pod względem ilości odbieranego gruzu, dlatego też problemem staje się usunięcie jego większej ilości.

Właśnie dlatego PSZOK jest idealnym wyborem wtedy, gdy gruzu nie ma zbyt wiele, a także wtedy, gdy można przekazać go do takiego miejsca własnym transportem, na przykład na przyczepce czy w samochodzie.

Zamówienie kontenera na gruz

Taka usługa jest bardzo popularna wtedy, gdy liczy się wygoda, ponieważ polega ona na wynajęciu kontenera podstawianego w dane miejsce. Do kontenera tego można wtedy wrzucić gruz, a następnie firma komunalna, która świadczy taką obsługę, odbiera go i utylizuje.

Gdy wybiera się kontener na gruz Sosnowiec – https://gruz-pol.pl/kontener-na-gruz-sosnowiec to tylko jedno z wielu miast, na terenie którego taka usługa jest dostępna, ponieważ można zamówić ją w całym kraju. Wystarczy jedynie telefon do firmy komunalnej, która zajmuje się wynajmem kontenerów, aby zostały one dostarczone na miejsce nawet w 24 godziny.

Kontenery są wygodne, zwłaszcza wtedy, gdy można usuwać do nich odpady na bieżąco, ale też są płatne. Zwykle koszty to od 600 do 2000 złotych zależnie od typu gruzu i od wielkości kontenera.

Wywóz gruzu z załadunkiem

W firmach komunalnych zamówić można też usługę polegającą na wywiezieniu gruzu razem z jego załadunkiem. Wtedy nie trzeba ładować go do kontenera samodzielnie.

Usługa wywozu gruzu razem z załadunkiem jest bardzo wygodna, ale warto wskazać, że również jest kosztowniejsza od samego wynajęcia kontenera. Dokładne ceny można uzyskać bezpośrednio w firmach komunalnych.

Skomentuj