Wpisz aby wyszukać

Holowanie pojazdów – na czym polega?

Podziel się

Kolizje, czy też awarie to codzienność na drogach. Samochód po nich nierzadko nie jest w stanie samodzielnie kontynuować podróży i w tym celu potrzebuje on pomocy, której udzielić może na przykład firma posiadająca w ofercie usługę taką jak holowanie pojazdów. Na czym ono polega i kiedy można z niego skorzystać?

Czym jest holowanie pojazdów?

Taką czynność można podzielić na dwa rodzaje. Jeden to holowanie pojazdów w Koninie z pomocą specjalnie przystosowanego pojazdu zwanego auto lawetą. Drugi to z kolei holowanie przez inny samochód do czego potrzebna jest linka holownicza oraz kierowca w każdym z aut. W drugiej sytuacji auto musi mieć również sprawny układ kierowniczy oraz hamulcowy, by możliwe było sterowanie nim.

Pierwszy typ holowania z pomocą tak zwanej auto lawety oferują firmy zajmujące się pomocą drogową takie jak Autoserwis Berezowscy. Posiada ona wymagany sprzęt, czyli auto lawetę oraz pracowników, którzy potrafią obsługiwać pojazd tego typu.

Jak wygląda holowanie pojazdów?

Skorzystanie z pomocy firmy, która oferuje holowanie pojazdów rozpoczyna się oczywiście od skontaktowania się z nią w celu ustalenia miejsca, w którym ma się pojawić pracownik takiego przedsiębiorstwa w samochodzie, który jest przystosowany do holowania pojazdów. Warto zwrócić uwagę na gabaryty swojego auta, czy też ilość pasażerów, gdyż jeśli jest ich więcej niż dwóch to musi zostać wysłana laweta z większa liczbą miejsc siedzących w środku z racji na to, że jazda w holowanym przez lawetę samochodzie jest nielegalna.

Gdy pracownik pojawi się już na miejscu przechodzi on do wciągnięcia auta na lawetę. W tym celu przyczepia on je do specjalnej wyciągarki, a także ustawia szyny, po których samochód wjedzie na lawetę. Gdy to możliwe to po prostu sam wjeżdża na lawetę, lecz sytuacja, w której autem można przejechać kilka metrów jest mimo wszystko dość rzadka. Następnie udaje się wraz z nami do wybranego serwisu samochodowego lub wybranego miejsca, w którym ma zostać pozostawiony samochód.

Skomentuj