Wpisz aby wyszukać

Inwestycja w nieruchomości – bezpieczna emerytura dla przedsiębiorcy

Podziel się

Według statystyk Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, przedsiębiorcy dość często zaniedbują kwestię swoich emerytur, wybierając płacenie możliwie najniższych składek. Standard życia wielu osób, które prowadziły firmę i zdecydowały się przejść na emeryturę, ulega zdecydowanemu pogorszeniu. Warto pomyśleć o swojej przyszłości, gdy przekażemy stery firmy młodemu pokoleniu. Emerytura może okazać się złotym okresem, który spędzimy w pięknym apartamencie nad brzegiem morza.

Istnieją sprawdzone modele inwestycyjne, pozwalające czerpać dochód pasywny przez wiele lat bez konieczności prowadzenia własnego biznesu. Inwestycje w nieruchomości to doskonała forma zabezpieczenia swojej przyszłości na emeryturze. Dlaczego warto kupić nieruchomość i czerpać wysokie zyski z tytułu najmu, gdy przejdziemy na emeryturę? Zapobiegliwi przedsiębiorcy inwestują w nieruchomości. To popularny trend w Stanach Zjednoczonych oraz na zachodzie Europy.

Emerytura przedsiębiorcy i dodatkowy dochód dla emeryta

Podstawowym dążeniem większości czynnych przedsiębiorców jest posiadanie jak największej liczby kontrahentów. W przypadku gdy firma, z którą współpracujemy, staje się niewypłacalna lub upada, nie przekłada się to znacząco na wyniki finansowe prowadzonego przez nas biznesu. Szukanie kontrahentów można porównać do wybierania form oszczędzania na emeryturę. Jeśli postawimy na współpracę z jednym podmiotem o wątpliwej renomie, możemy się rozczarować. Zbudowanie złożonego portfela oszczędnościowego, w którym znajdują się różnorodne produkty to klucz do uzyskania wysokich świadczeń, gdy zdecydujemy się przejść na emeryturę. Warto posiadać aktywa w obcej walucie, tzw. III filar emerytalny czy nieruchomości wakacyjne nad morzem. Jeśli zdecydujemy się na zakup nieruchomości wakacyjnej wiele lat przed przejściem na emeryturę, może okazać się, że zarobimy tyle, by kupić i urządzić kolejne mieszkanie. Wynajem dwóch nieruchomości to naprawdę pokaźny przychód, który gwarantuje spokojną i bezpieczną starość.

Dlaczego warto inwestować w nieruchomości?

Inwestycje w nieruchomości są zdecydowanie bardziej opłacalne niż zakup lokat i innych produktów bankowych. Niskie stopy procentowe, rosnące ceny nieruchomości i długofalowy zysk płynący z tego typu inwestycji sprawia, że rynkowi eksperci rekomendują zakup nieruchomości jako zabezpieczenie wysokości dochodów na emeryturze.

Mieszkanie wakacyjne: majątek, który zabezpieczy rodzinę

Zakup mieszkania wakacyjnego do doskonała opcja na zabezpieczenie przyszłości rodziny. Apartament w wakacyjnym kurorcie to doskonały wybór. Jego wartość będzie rosła na przestrzeni lat. W przyszłości będzie można go sprzedać z zyskiem lub wynajmować, pobierając czynsz wynoszący nawet 700 PLN.

Apartamenty inwestycyjne PORT-KRYNICA: doskonałe zabezpieczenie na „jesień życia”

Wielu marzy, by po zakończeniu kariery zawodowej wyjechać z miasta i żyć w zielonej, spokojnej okolicy. Mieszkanie w inwestycji PORT-KRYNICA może okazać się doskonałą mariną na szczęśliwe lata emerytury. Doskonałe powietrze, piękne okoliczności przyrody i liczne atrakcje dla seniorów, czynią z Krynicy Morskiej doskonałe miejsce do zamieszkania na emeryturze.

Inwestycja w apartamenty wakacyjne nad morzem pozwoli na zabezpieczenie finansowe przedsiębiorcy, który w przyszłości przejdzie na emeryturę.

Skomentuj