Wpisz aby wyszukać

Jak działa płyta do prostowania samochodów?

Podziel się

Zakłady blacharskie dysponują coraz większym zasobem urządzeń i sprzętów Pozwalają one kompleksowo przeprowadzić naprawę po wypadku lub stłuczce. Najczęściej wykorzystuje się płyty blacharskie. W jaki sposób działają płyty do prostowania samochodu?

Na czym polega prostowanie blachy z użyciem płyty do prostowania?

Płyta do prostowania samochodów dzięki swojej konstrukcji umożliwia naprawę wgnieceń i deformacji. Składa się z kilku elementów takich jak słupy naprawcze z układem hydraulicznym, pompy oraz łańcuchy. Ich wspólna, odpowiednio dostosowana praca sprawia, że poszczególne części blachy są naciągane lub ulegają naciskowi, co w efekcie pozwala ją wyprostować. Podczas korzystania z płyty blacharskiej ważne jest dokonanie odpowiednich pomiarów i zaplanowanie jej pracy. Gwarantuje to przywrócenie pierwotnego wyglądu i nie powoduje powstawania nowych lub dalszych uszkodzeń. Nowowczesne sprzęty mają zintegrowane systemy pomiarowe. Dodatkowo pozwalają one na montaż w każdym miejscu, a ich obsługa jest łatwiejsza niż w przypadku sprzętów starego typu. 

Na co zwrócić uwagę wybierając zakład blacharski?

Wypadek drogowy, czy nawet drobna stłuczka może mieć wiele negatywnych konsekwencji. Oprócz szkód wizualnych w postaci wgniecionego błotnika czy drzwi może również dojść do uszkodzeń podwozia, niewidocznych gołym okiem. Wizyta w profesjonalnym zakładzie blacharskim pozwoli szybko pozbyć się problemu i zapewni bezpieczeństwo pojazdu. Wybierając zakład, warto zwrócić uwagę na sprzęt, z jakiego korzysta. Dobrej jakości urządzenia, jak np. rama blacharska posadzkowa zagwarantują, że samochód został dokładnie sprawdzony a naprawa wykonana poprawnie, zgodnie z wcześniej wykonanymi pomiarami. Fachowcy z zakładu powinni dokładnie wytłumaczyć zakres wykonywanych prac oraz ustalić termin realizacji. Warto również sprawdzić opinie o zakładzie w internecie, na forach internetowych czy wśród znajomych. Pozytywna opinia innych klientów jest najlepszą rekomendacją. 

Skomentuj