Wpisz aby wyszukać

Jak się ubrać na wesele? Poradnik dla mężczyzn

Podziel się

Wesele to czas radości i miłości. Pamiętaj, że w tym wyjątkowym dniu musisz wyglądać wyjątkowo jako gość. Przeczytaj nasz poradnik jak ubrać się na wesele.

Stylizacje ślubne to nie lada wyzwanie zarówno dla Panów jak i Pań. Każdy chce wyglądać elegancko i jednocześnie na tyle swobodnie, aby móc się bawić do białego rana. Zanim jednak przystąpisz do zabawy, pamiętaj, że dla Pary Młodej to bardzo ważny i emocjonalny moment życia. Uczcij z nimi tę chwilę należycie!

Jaki garnitur na wesele?

A wesele to okazja nie byle jaka! Zdecyduj się zatem na klasykę, która nigdy nie wyjdzie z mody – garnitur! Wybierz garnitur na wesele, który podkreśli rangę sytuacji i jednocześnie pozwoli Ci poczuć się swobodnie. Garnitur powinien być prosty i dopasowany do sylwetki. Marynarka musi dobrze przylegać do klatki piersiowej, ramion oraz pleców. Z kolei spodnie powinny lekko opierać się o cholewkę buta.

Najpopularniejszym kolorem garnituru na wesele jest:

  • garnitur czarny,
  • garnitur granatowy,
  • garnitur szary lub grafitowy.

Możesz również łączyć kolory marynarki i spodni. Na przykład do granatowej marynarki dobrać szare spodnie – taki zestaw jest dopuszczalny jako klasyczny zestaw na lato.

Jaki krawat wybrać?

Krawat może kusić, aby móc wyrazić swój indywidualizm. Warto jednak się powstrzymać i wybrać bardziej klasyczne rozwiązania. Dobierz krawat do koloru garnituru lub butów – to najbezpieczniejsza opcja.

W przypadku dobierania krawata – trzymaj się prostej zasady. Jeśli klapy marynarki są szerokie – decydujemy się na również szeroki krawat (od 8 do 12 cm). Natomiast jeśli klapy są węższe, warto skupić się na równie węższych krawatach, które mają około 4 cm szerokości!

Jakie buty męskie na wesele?

Przede wszystkim eleganckie i wygodne. Buty na wesele możesz wybrać z takich modeli jak: Oxfordy, Monki lub Brogsy. Jeśli planujesz na weselu przetańczyć całą noc na parkiecie, a niedawno specjalnie kupiłeś nowe buty z tej okazji – przemyśl to jeszcze raz. Zakładanie nowych butów, które nie dostosowały się do stopy zawsze źle się kończy – nie są elastyczne ani rozciągnięte. Po kilku godzinach lub na poprawinach mogą sprawić ból.

Jeśli nie kupiłeś nowych butów, ale planujesz ubrać swoje ulubione to pamiętaj, aby poddać je dokładnemu czyszczeniu i pastowaniu. Będą wyglądać jak nowe!

Buty na wesele powinny również pasować kolorystycznie do Twojego garnituru.

Jeśli wybierzesz garnitur:

  • granatowy – załóż czarne lub ciemnobrązowe buty,
  • brązowy – wybierz buty od jasnego do ciemnego brązu (np. jasne z ciemnymi czubkami),
  • grafitowy – wybierz buty czarne,
  • szary – buty ciemnoszare lub jasnobrązowe,
  • czarny – najlepsze będą buty czarne.

Oprócz butów, pamiętaj również o skarpetkach. Jeśli wesele jest eleganckie – daruj sobie ekstrawaganckie kolory. Najlepszym wyborem wtedy będą skarpetki dopasowane do koloru garnituru. Natomiast jeśli wiesz, że możesz zaszaleć – paleta barw do wyboru jest Twoja. Niezależnie jednak od wariantu kolorystycznego – pamiętaj, że skarpety nie mogą być krótkie i powinny zakrywać całe kostki.

Poznałeś przed chwilą najważniejsze zasady jakimi powinieneś kierować się podczas wyboru ubrania na wesele. Udanej zabawy!

Skomentuj