Wpisz aby wyszukać

Jak urządzić małą łazienkę bez okna w bloku?

Podziel się

Aranżacja małej łazienki bez okna znajdującej się w bloku wymaga przemyślanego planowania, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń, stworzyć funkcjonalny układ i uzyskać ciekawą estetykę wnętrza. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w jej aranżacji!

Oświetlenie w małej łazience

Ponieważ w łazience bez okien nie ma naturalnego światła, skup się na skutecznym oświetleniu sztucznym. Aby zapewnić równomierne oświetlenie wnętrza, użyj kombinacji lamp górnych, kinkietów ściennych i lampek nad lustrem albo o jego bokach. Rozważ zainstalowanie opraw oświetleniowych LED imitujących naturalne światło dzienne, dzięki czemu wnętrze będzie dobrze rozświetlone.

Odpowiedni schemat kolorów

Wybierz jasną i neutralną paletę kolorów, aby stworzyć wrażenie otwartości i jasności w mniejszym pomieszczeniu. Pamiętaj o tym, że jasne kolory odbijają światło i mogą optycznie powiększyć przestrzeń. Możesz także dodać akcenty kolorystyczne za pomocą akcesoriów, na przykład dekoracyjnych borderów czy dodatków łazienkowych. Gdy chcesz kupić dopasowane do małej łazienki płytki, odwiedź dobrze wyposażony salon łazienek Rybnik – https://cermar2.pl/ oferuje dostęp do wielu ciekawych produktów od sprawdzonych marek w jednym miejscu!

Pionowe płytki lub wzory

Użyj pionowych płytek lub wzorów, aby przyciągnąć wzrok do góry i stworzyć iluzję wysokości. Może to sprawić, że sufit będzie wydawał się wyższy, co podkreśli wrażenie większej przestrzeni w pomieszczeniu.

Dopasuj właściwe lustra

Lustra mogą wizualnie powiększyć małą przestrzeń i odbijać światło, dzięki czemu łazienka wydaje się bardziej przestronna. Dobrym wyborem bezie zainstalowanie dużego lustra nad toaletką lub użycie szafek z lustrem, aby zwiększyć miejsce do przechowywania i funkcjonalność.

Praktyczne rozwiązania do przechowywania

Wybierz oszczędzające miejsce rozwiązania do przechowywania, aby łazienka była uporządkowana i wolna od bałaganu. Półki, szafki i pionowe regały do przechowywania naścienne mogą pomóc w efektywnym wykorzystaniu przestrzeni pionowej.

Podwieszane wyposażenie łazienki

Znakomitym wyborem do mniejszych wnętrz będzie również zastosowanie podwieszanego wyposażenia, na przykład w formie mebli, umywalek, toalety czy bidetu. Tego rodzaju wyposażenie pozwala stworzyć iluzję większej przestrzeni na podłodze i ułatwia czyszczenie.

Szklana kabina prysznicowa

Jeśli w łazience znajduje się prysznic, dobrym rozwiązaniem będzie zainstalowanie szklanej kabiny prysznicowej. Dzięki temu przestrzeń nie będzie sprawiała wrażenia zamkniętej i będzie ona wyglądała na większą niż jest w rzeczywistości.

Otwarte półki

Zainstaluj otwarte półki lub wnęki w łazience, aby wyeksponować przedmioty dekoracyjne lub przechowywać niezbędne rzeczy. Tego rodzaju półki mogą optycznie powiększyć wnętrze i dodatkowo mogą stworzyć w nim atrakcyjny wygląd.

Cyrkulacja powietrza

W łazienkach w blokach nie ma okna do naturalnej wentylacji, dlatego należy zapewnić w nich odpowiednią cyrkulację powietrza za pomocą wentylatora wyciągowego. Pomoże to zapobiec gromadzeniu się wilgoci.

Skomentuj