Wpisz aby wyszukać

Jakie nagrody na koniec roku szkolnego dla ucznia?

Podziel się

Od lat po dziś dzień toczy się dyskusja czy prezent na zakończenie roku szkolnego to miły gest czy jednak nadmierne nagradzanie dzieci. Równie często zadawane jest pytanie czy należy się on wszystkim czy tylko za czerwony pasek i dobre wyniki w nauce. Niezależnie od odpowiedzi na te pytania, dzieci oczywiście uwielbiają dostawać prezenty, ale zanim nagroda trafi w ręce młodego ucznia, warto przemyśleć powody dla których chcemy go nagrodzić. Co będzie pasowało do okazji, a jednocześnie sprawi frajdę dziecku po roku ciężkich zmagań w szkolnej ławce. Co możemy im podarować, aby się naprawdę ucieszyło?

Nagrody na koniec roku – kiedyś i dziś

Jeszcze nie tak dawno temu, kiedy to internet nie był powszechnie dostępny i nie każde dziecko miało swój telefon komórkowy, popularnym i w zasadzie do dziś dzień ponadczasowym prezentem były książki. Słowniki, encyklopedie, lektury z dedykacją to złoty standard wśród szkolnych upominków. Czy aby na pewno jest to jedyny i niepowtarzalny upominek na zakończenie roku szkolnego, który ucieszy dzieci tuż przed wakacjami? Odpowiednio dobrany do wieku i konkretnych upodobań dziecka – może sprawić przyjemność, ale dany na “chybił, trafił”- niekoniecznie.

W obecnych czasach, kiedy wszystko jest z łatwością dostępne, istnieje nowy trend – do nadmiernego nagradzania. Dzieci oczekują zegarków, Mp3, rowerów, nowych telefonów czy tabletów. Nie mniej jednak szkół nie stać, na tak drogocenne prezenty dla wszystkich uczniów, zatem są one zarezerwowane tylko dla najwybitniejszych lub pozostawiane rodzicom. To oni sami muszą odpowiedzieć sobie na pytanie czy to aby na pewno odpowiedni prezent na taką okazję?

A może puzzle z nadrukiem?

Ciekawą alternatywę dla tradycyjnych książek mogą stanowić puzzle z nadrukiem. Można wybrać dowolną grafikę czy fotografię i tym samym oryginalnie spersonalizować prezent. Może to być zarówno upominek od rodziców, jak i od szkoły. Może zawierać sentymentalne zdjęcie zbiorowe klasy, bądź ulubione postaci z bajek dziecka czy krajobraz ze wspólnych wyjazdów. Taki prezent nie będzie z pewnością odłożony tuż po zakończeniu roku szkolnego, a złożony w całość będzie przypominał dzieciom miłe chwile spędzone w szkole.

Puzzle z nadrukiem mogą również pełnić funkcję edukacyjną, gdyż w dzisiejszych czasach nasz wybór nie ogranicza się tylko do puzzli tradycyjnych, ale również do puzzli przesuwanych, magnetycznych czy mega dużych puzzli w formie tablic. Także poza dopasowywaniem do siebie poszczególnych elementów dodatkowo dzieci dopasowują nadruk, tak aby złożone puzzle w całość, tworzyły spójny obraz, który pozostanie na długo w ich pamięci.

Skomentuj