Wpisz aby wyszukać

Jakie pudełka na obrączki są najchętniej wybierane?

Podziel się

Podkreślenie wyglądu obrączek efektownym pudełkiem sprawia, że element ten trudno jest przeoczyć. Obecnie można posłużyć się pudełeczkami utrzymanymi w różnych stylach, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Bardzo wiele osób decyduje się na drewno w różnych odsłonach. Spotkać można również pudełka z kartonu lub szkła.

Uniwersalne pudełka na obrączki

Bardzo częstym wyborem są pudełka na obrączki wyglądające jak szkatułka. To uniwersalna i wygodna forma, zapewniająca też łatwe wyjęcie czy pokazanie obrączek na ładnym tle. Szkatułki mogą mieć różne rozmiary i kształt. Wnętrze jest w pełni konfigurowalne, często umieszcza się tam poduszeczki, płatki kwiatów, suszoną trawę czy mech. Szkatułki wykonane z drewna są zarówno efektowne, jak i dość trwałe. Zabezpieczają obrączki przed wypadnięciem i cechują się małą nutką tajemniczości. Mogą posiadać pokrywę również z drewna, ale czasami jest ona szklana i bez konieczności podnoszenia widać znajdujące się wewnątrz obrączki

Jakie pudełko na obrączki kupić?

Tego rodzaju przedmiot wybiera się dość późno, można więc z łatwością dopasować je do oprawy uroczystości. Obecnie modne są śluby i wesela w stylu boho, romantycznym lub rustykalnym. Drewniane pudełko na obrączki będzie jak najbardziej pasowało do tego stylu. Może zawierać elementy personalizacji, na przykład napisy, inicjały. Pudełka na obrączki powinny się łatwo otwierać, ale zarazem stanowić zabezpieczenie dla obrączek – nie mogą się one zgubić ani wypaść. Proste wieko szkatułki wyposażone w zamek z kluczykiem przypomina zamknięcia stosowane w skrzyniach ze skarbem. Pudełeczka wykonane z tektury mogą z kolei zostać zawiązane sznurkiem. 

Co zamiast pudełka na obrączki?

Czasami podaje się obrączki w inny sposób, bez korzystania z pudełka. W tym przypadku można posłużyć się ozdobnymi poduszeczkami, albo elementem nawiązującym do stylu innych dekoracji weselnych – deseczką, podstawką, efektownym naczyniem. Trzeba jednak uważać, by obrączki nie wypadły, bo dekoracja nie ma wieka. Podsumowując, obrączki podczas ślubu i wesela eksponuje się np. w ozdobnym pudełku. To jednocześnie rodzaj zabezpieczenia, żeby pierścionki nie zostały zagubione w weselnym zamieszaniu.

Skomentuj