Wpisz aby wyszukać

Jakie wiązanki i wieńce pogrzebowe warto wybrać?

Podziel się

W chwili pożegnania bliskiej osoby bardzo ważne jest, aby uczcić jej pamięć w sposób godny i odpowiedni. Jednym z istotnych elementów uroczystości pogrzebowych są wiązanki i wieńce pogrzebowe, które symbolizują nasz szacunek oraz wyrazy współczucia dla zmarłego i jego rodziny. Warto zatem wiedzieć, jakie kompozycje są dostępne na rynku oraz które z nich warto wybrać.

Rodzaje wiązanek i wieńców pogrzebowych

Istnieje wiele rodzajów wiązanek i wieńców pogrzebowych różniących się m.in. kształtem, kolorem czy użyte kwiaty. Wybór odpowiedniej kompozycji zależy od indywidualnych preferencji, stosunku do zmarłego oraz tradycji rodziny. Poniżej przedstawiamy kilka popularnych rodzajów tych kwiatowych hołdów.

Wiązanki kwiatowe to prostokątne lub owalne kompozycje utworzone z różnych gatunków kwiatów oraz dodatków takich jak liście czy ozdobne wstążki. Są one odpowiednie dla osób, które chcą oddać hołd zmarłemu w sposób skromny i dyskretny. Wiązanki można również zamówić w formie serca, co symbolizuje miłość i troskę o zmarłego.

Wieńce pogrzebowe są to krągłe kompozycje kwiatowe o różnych średnicach. W zależności od rodzaju użytych kwiatów i dodatków wieńce mogą wyrażać różne emocje – współczucie, żal czy smutek. Wieńce bywają też zdobione kartkami z napisami, które odzwierciedlają relację między zmarłym a osobą zamawiającą kwiaty.

Kształt wieńca może być również zmodyfikowany w zależności od potrzeb i życzeń klienta. Przykłady takich modyfikacji to wieńce w formie serca czy krzyża.

Dobór kwiatów i kolorystyki

Wybór odpowiednich kwiatów do wiązanek i wieńców pogrzebowych jest kluczowy dla przekazania właściwego przesłania emocjonalnego. Trzeba uwzględnić również trwałość poszczególnych gatunków kwiatów – te stosowane na pogrzebach powinny długo zachowywać swój wygląd.

Najbardziej popularne są różaneczniki, goździki, liliowce oraz gerbery, które można łączyć zarówno ze sobą, jak i z innymi gatunkami kwiatów czy roślin ozdobnych. Warto pamiętać też o białych lilii, które są symbolem czystości i niewinności, czy callach, które symbolizują przemijanie. Jednym z miejsc, które oferuje wiązanki i wieńce pogrzebowe, jest Zakład pogrzebowy Bronikowski.

Skomentuj