Wpisz aby wyszukać

Jakimi metodami wykonuje się cięcie stali pod wodą?

Podziel się

Cięcie stali pod wodą to usługą, którą oferuje specjalistyczne firmy. Na pewno nie sposób znaleźć osób prywatnych, które tego typu usługi oferują. Jest to raczej pewne. Dla laików cięcie stali pod wodą jest istną „czarną magią”. Co należy wiedzieć o tym rodzaju cięciu stali? Warto przejść do konkretów. 

Cięcie stali pod wodą – co należy o nim wiedzieć?

Cięcie stali pod wodą polega na niczym innym jak na wykorzystaniu energii skoncentrowanej strumienia wody o niezwykle wysokim ciśnieniu, a także o bardzo dużej prędkości. Proces się odbywa całkowicie na zimno. Co to oznacza? Oznacza to nic innego jak to, że materiał w żadnym wypadku nie jest nagrzewany. To właśnie pozwala na eliminację zmian struktury. Należy wspomnieć także o miejscowym zahartowaniu, mikropęknięciach, a także naprężeniach wewnętrznych. Jest to bardzo dobra informacja. Cięcie stali pod wodą jest dokładne i oferuje rzeczywiście w pełni gładkie krawędzie.

Należy także wspomnieć, że cięcie stali pod wodą to metoda iście ekologiczna. W dzisiejszych czasach na aspekty ekologiczne zwraca uwagę sporo osób. A dlaczego ten rodzaj ciecia jest ekologiczny? Wynika to z tego, że podczas cięcia nie są wydzielane żadne pyły, czy też gazy. Cięcie stali pod wodą jest stosowane jedynie jako sam proces automatycznego cięcia.

Jak wygląda cięcie stali pod wodą?

Cięcie stali pod wodą tak naprawdę jest możliwe we wszelkich pozycjach z wyjątkiem pułapowej pozycji, gdzie palnik zostałby zalany wodą. Dla samego cięcia pod wodą się nie ustala nigdy prędkości posuwu palnika. Ona jest zależna od szeregu warunków. Podczas cięcia są używane roboty podwodne.

Nurek musi zwracać bardzo dużą uwagę na elementy odcinane. Nie mogą one przecież spowodować w żadnym wypadku nieszczęśliwego wypadku. Bezpieczeństwo przede wszystkim.

Cięciem tą metodą nie może się zajmować byle kto. Są to osoby w pełni wykwalifikowane, które mają nie tylko sporą wiedzę, ale także bardzo duże doświadczenie. Warto mieć to na względzie.

Skomentuj