Wpisz aby wyszukać

Kiedy warto zainwestować w duże donice ogrodowe?

Podziel się

Duże donice grodowe mogą być dopełnieniem nie tylko sporej przestrzeni, ale także niewielkiego skweru przed domem, tarasu, altany czy balkonu. Można w nich posadzić zarówno większe rośliny dekoracyjne, drzewa i krzewy, jak i owoce i warzywa, wykorzystując je do stworzenia niewielkiego warzywniaka. Podczas ich wyboru, warto zwrócić uwagę czy zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewniały optymalny wzrost roślin i nie przyczyniały się do skrócenia ich żywotności, a jednocześnie spełniały swoją funkcję dekoracyjną. Kiedy warto w nie zainwestować? Podpowiadamy. 

Duże donice ogrodowe – świetna dekoracja tarasów, altan i balkonów

Duże donice ogrodowe można wykorzystać niemal w każdym miejscu, w którym chcemy posadzić sporych rozmiarów, wymagające sporo miejsca rośliny. Z tego powodu, coraz częściej modele dekoracyjne, wykonane z technorattanu czy ozdobnej ceramiki, wykorzystywane są do ozdoby domu, a więc umieszczone są w dużych salonach, przedpokojach przy łazienkach.

Warto zainwestować w duże donice ogrodowe również, wtedy kiedy chcemy ozdobić sporą przestrzeń na zewnątrz domu, a więc nie tylko ogród, ale również balkon, altanę czy taras. Jeżeli jednak elementy te mają na stałe znajdować się na zewnątrz, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonane. Powinien być on odporny na promieniowanie słoneczne, mróz i inne niekorzystne warunki pogodowe.

Duże donice ogrodowe – jakie rośliny w nich sadzić?

Zarówno doniczki na barierkę, jak i duże donice ogrodowe można wykorzystać do stworzenia mini warzywniaka na trasie, balkonie czy w altance. Niektóre warzywa wymagają specjalnych warunków termicznych. Dlatego, jeśli zostaną posadzone bezpośrednio w ogrodzie i nagle nadejdą przymrozki, mogą nie obrodzić. Jeśli są umieszczone w donicach, łatwo można je przenieść w miejsce, gdzie panuje bardziej komfortowa temperatura.

W dużych donicach można zasadzić również drzewa i krzewy, takie jak cis, róże, hortensje, bukszpan, magnolie, brzozy, klony, a nawet drzewka owocowe, takie jak rajskie jabłonie czy wiśnie osobliwe.

 

Skomentuj