Wpisz aby wyszukać

Kurtki zimowe męskie dobrej jakości – czym powinny się charakteryzować?

Podziel się

Gdy dni stają się coraz krótsze, a temperatura na zewnątrz zaczyna nieubłaganie spadać, zaczynamy rozglądać się za ubraniami, które odpowiednio zabezpieczą nas przed chłodem w nadchodzącym sezonie. O kupnie kurtki na chłodniejsze dni warto pomyśleć odpowiednio wcześniej, by później w mnogości dostępnych na rynku opcji i pośpiechu nie wybrać zbyt pochopnie. Czym zatem powinna charakteryzować się kurtka jesienno zimowa męska, by spełniła oczekiwania i zapewniała wystarczający komfort w ciepłe dni?

Materiał ma znaczenie!

Wygląd jest oczywiście również bardzo ważnym czynnikiem przy wyborze zimowej kurtki męskiej, jednak nie można zapomnieć o odpowiedniej jakości wykonania, która zapewni termiczny komfort. Ważne jest zarówno wypełnienie kurtki, jak i materiał wierzchni. 

Spore znaczenie ma też cena. Na rynku bez trudu znajdziemy kurtki zimowe męskie w atrakcyjnej cenie. Najlepszym wyborem jeśli chodzi o wypełnienie, będą materiały naturalne (takie jak puch czy pierze), które sprawdzają się nawet w bardzo niskich temperaturach. Jest to jednak rozwiązanie nieco droższe niż okrycia wierzchnie z wypełnieniem syntetycznym. 

Jeśli jednak nie uprawiamy sportów zimowych, a na co dzień częściej korzystamy z auta niż komunikacji miejskiej, kurtka ze sztucznym wypełnieniem będzie całkowicie wystarczająca. Dodatkowo jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób zmagających się z uczuleniami, jako że puch czy pierze mają silne właściwości alergiczne. Kurtka z wypełnieniem z poliestru jest także łatwiejsza w codziennym użytkowaniu, ze względu na swoją lekkość i krótszy czas schnięcia po praniu.

Materiał wierzchni — komfort i termika

By zimowa kurtka prawidłowo spełniała swoje funkcje, materiał wierzchni powinien być wodoodporny. Ma to szczególne znaczenie w przypadku wypełnienia z pierza czy puchu — ich zawilgocenie może spowodować nawet zniszczenie okrycia. 

Nie musimy się jednak o to martwić, jeśli wybierzemy kurtkę z wierzchnią warstwą wykonaną z poliamidu lub poliestru. Materiały te mają jednak pewne wady — niezbyt dobrze przepuszczają powietrze (materiał „nie oddycha”), co może z kolei skutkować wzmożoną potliwością. 

Połączeniem zalet materiałów syntetycznych i naturalnych będzie zatem  mieszanka jednej z tych tkanin z bawełną, co umożliwia kompromis pomiędzy wodoodpornością a oddychalnością materiału.

Fason i wygląd

Męskie kurtki zimowe dostępne są w wielu fasonach. Jednym z modeli, który cieszy się od kilku lat niesłabnącą popularnością wśród mężczyzn, jest parka. Czarna kurtka zimowa męska typu parka będzie doskonałym wyborem, który z pewnością nie wyjdzie z mody przez długi czas. Jego atutem jest niewątpliwie obszerny kaptur, który doskonale ochroni przed zimnymi podmuchami wiatru. 

Ciągle bardzo popularne są również czarne kurtki zimowe męskie typu husky. Model ten kojarzy się z jazdą konną lub myślistwem, a jego cechą charakterystyczną jest pikowanie w kształcie rombów. Te dwa modele z pewnością pozwolą pogodzić komfort z elegancją. Dla mężczyzn preferujących bardziej sportowy styl, odpowiednie będą klasyczne kurtki najbardziej znanych marek. 

Skomentuj