Wpisz aby wyszukać

Lexus CT najlepszy w rankingu niezawodności Carbuyer

Podziel się

Kompaktowy hatchback Lexusa zajął najwyższe miejsce w kategorii niezawodności tegorocznego rankingu Driver Power brytyjskiego portalu Carbuyer. Do pierwszej dziesiątki najbardziej niezawodnych aut trafiły jeszcze dwa inne modele japońskiego producenta samochodów klasy premium.

Przeprowadzony przez Carbuyer ranking oparty jest na wynikach ankiet zebranych wśród właścicieli samochodów mających od trzech do sześciu lat – niezawodność pojazdu w tym właśnie okresie jest dla posiadaczy bardzo istotna, bo w większości przypadków wtedy kończy się okres gwarancyjny.

Lexus CT 200h uzyskał pod względem niezawodności ocenę aż 94% co oznacza, że jest autem praktycznie bezawaryjnym. W pierwszej dziesiątce najbardziej niezawodnych modeli znalazły się jeszcze SUV Lexus RX oraz sedan Lexus IS – nawiasem mówiąc, zwycięzca rankingu niezawodności z ubiegłego roku.

Luksusowy, kompaktowy hatchback Lexus CT 200h  dostępny jest wyłącznie z napędem hybrydowym o łącznej mocy 136 KM. Wykorzystuje on pracujący w oszczędnym cyklu Atkinsona spalinowy silnik o pojemności skokowej 1,8 l oraz dwa silniki elektryczne, sprzężone z nim poprzez przekładnię obiegową, pełniącą rolę bezstopniowej, automatycznej skrzyni biegów. Auto rozpędza się od 0 do 100 km/h w 10,8 sekundy i rozwija prędkość maksymalną 180 km/h, zużywając w cyklu mieszanym zaledwie 3,6 litra benzyny na 100 km. W tym roku model ten został odświeżony, zyskując bardziej wyrazisty, sportowy charakter oraz nowe wyposażenie, w szczególności system bezpieczeństwa czynnego Lexus Safety System +.

Skomentuj