Wpisz aby wyszukać

Lokalizacja wycieków – kiedy trzeba ją przeprowadzać?

Podziel się

Każda awaria, którą napotka się w domu powinna być dokładnie przebadana. Nie wolno ich bagatelizować, a szczególnie już, jeżeli istnieje podejrzenie uszkodzenia instalacji wodnej. Najlepszym sposobem na uniknięcie kosztownych napraw jest regularne badanie stanu instalacji wodnej. Powinno się do tego przykładać szczególną uwagę, gdy cały system wodny jest już nieco przestarzały i wiekowy. Jeżeli istnieje najmniejsze podejrzenie wycieku, warto znaleźć firmę, która dzięki nowoczesnym narzędziom jest w stanie sprawnie zlokalizować awarie. Pomoże to oszczędzić pokaźne sumy, które w przeciwnym wypadku zostałyby przeznaczone na kosztowne naprawy instalacji wodnej. Warto dowiedzieć się zatem z jakich metod korzystają doświadczone i profesjonalne firmy.

Zawężenie obszaru poszukiwań – Pomiary wilgotności ścian

Ogólnie rzecz biorąc, lokalizacja wycieków w Katowicach nie jest procesem prostym i na początek warto nieco zawęzić obszar poszukiwań. W tym celu wykorzystuje się pomiar wilgotności ścian. Nie jest to samodzielna metoda, gdyż może być ona dosyć nieprecyzyjna, nie mniej jednak pozwala na przetarcie szlaków do dalszych pomiarów z wykorzystaniem już nieco bardziej nowoczesnych metod.

Czym są próby ciśnieniowe?

Próby ciśnieniowe są sposobem pozwalającym na wykrywanie wycieków wody. Proces ten przeprowadza się przy pomocy specjalnego urządzenia zwanego manometrem wzorcowym. Podłącza się go do instalacji wodnej, a ten dzięki użyciu powietrza, gazu znacznikowego czy też zimnej wody jest w stanie zlokalizować wyciek. Jest to jednak metoda długotrwała w porównaniu do nowoczesnego sposobu badania kamerą termowizyjną.

Kamera termowizyjna – Skuteczny sposób wykrywania wycieków

Firmy takie jak Profhouse korzystają z nowoczesnych metod przy wykrywaniu wycieków. Zalicza się do nich metoda polegająca na użyciu podczerwieni. Termowizja pozwala na obrazowanie obiektu, co w skuteczny i szybki sposób pozwala na zlokalizowanie awarii. Istotne jest jednak to, aby podczas pomiaru instalacja pracowała na bieżąco.

Skomentuj