Wpisz aby wyszukać

Meble łazienkowe – jakie wybrać do małego wnętrza?

Podziel się

Aranżacja małej przestrzeni wymaga precyzyjnego określenia potrzeb domowników. Ograniczona powierzchnia wymusza bowiem kompromisy, których nie da się uniknąć. Na szczęście istnieją sposoby na funkcjonalne urządzenie małej łazienki.

Jakie meble wstawić do małej łazienki?

Optymalnym rozwiązaniem do małej łazienki jest szafka pod umywalką. Dzięki temu można zagospodarować pusty obszar, nie zastawiając miejsca w innej części pomieszczenia. Alternatywą może być mebel wąski, ale wysoki. Warto sprawdzić ofertę firmy Meble Peter, która sprzedaje różne, nawet nietypowe meble łazienkowe w Radomsku.

Z ograniczonej przestrzeni na łazienkę w wielu domach zdają sobie sprawę nie tylko producenci mebli. Dobrym rozwiązaniem jest zamówienie sprzętów na wymiar u dystrybutora. Dzięki temu urządzić można także inne pomieszczenia. Osoby zainteresowane taką ofertą mogą zamówić np. meble kuchenne w Radomsku.

Jaki typ mebli wybrać do małej łazienki?

W małej łazience powinno być jak najmniej mebli wolnostojących. Nie licząc szafki pod umywalką, zabierają one cenną przestrzeń. Lepszym wyborem są meble podwieszane. Jest to świetny sposób na wykorzystanie i tak niewykorzystywanego miejsca.

Zaletą mebli podwieszanych jest możliwość montażu w niemal każdym miejscu. Świetną metodą zaoszczędzenia powierzchni jest np. powieszenie szafki nad sedesem. Kosmetyki do kąpieli można trzymać w koszyczkach umieszczonych zaraz przy wannie lub w kabinie prysznicowej.

Jak dobrać wzornictwo mebli do małej łazienki?

W niewielkich pomieszczeniach dobrze sprawdzają się meble w jasnych kolorach. Takie barwy rozświetlają pomieszczenie, czyniąc je optycznie większym. Aby spotęgować ten efekt, warto wybrać sprzęty pokryte błyszczącym lakierem.

Znanym od wieków pomysłem na wizualne powiększenie przestrzeni jest też montaż luster. Do tafli nad umywalką można dobrać np. lustro po wewnętrznej stronie drzwi wejściowych. Taka aranżacja ma ponadto wymiar praktyczny.

Skomentuj