Wpisz aby wyszukać

Na co zwrócić uwagę wybierając okna do małych pomieszczeń?

Podziel się

Okno w pomieszczeniu pełni kilka użytecznych funkcji. Ma duże znaczenie w kwestii doświetlenia wnętrza, bo poza systemem oświetlenia sztucznego to właśnie oknem wpadają do pokoju promienie słoneczne i przez cały dzień jest jasno. Trudno jest wyobrazić sobie pokój mieszkalny pozbawiony okien. 

Małe pomieszczenie – jakie okna wybrać?

Harmonia wszystkich elementów w pomieszczeniu jest łatwa do zauważenia. Dzięki dobraniu odpowiednich rozmiarów okien i drzwi, niewielkie wnętrze wygląda optycznie na większe, bardziej przestronne i jaśniejsze. Okna nie powinny dominować nad innymi elementami. Dobrym wyborem są okna Benmar. Można dopasować ich rozmiar na zamówienie.

W wielu przypadkach im mniejszy pokój, tym mniej okien – przeważnie obecne jest wtedy jedno okno, na jednej ścianie, ale może mieć standardowy rozmiar. Dzięki takiemu rozłożeniu w pomieszczeniu będzie jasno, ale pozostanie ono standardowo funkcjonalne. Trzeba pamiętać, że drugim takim elementem są drzwi, które też zajmują pewną ilość miejsca.

Okna do niewielkich pomieszczeń – cechy

Właściwe rozmieszczenie okien w niewielkich pomieszczeniach to również kwestia kluczowa. Niekiedy można umieścić je tak, że znajdą się w jednej ścianie lub w dwóch przyległych, jeśli jest taka możliwość. Dużo zależy od planowanego wystroju wnętrza oraz od jego przeznaczenia. Małe pomieszczenie nie powinno być ciemne, bo optycznie je to pomniejszy.

Skomentuj