Wpisz aby wyszukać

Na czym polega uzdatnianie wody?

Podziel się

Woda bardzo często jest zanieczyszczona w sposób, który sprawia, iż jest ona niezdatna do spożycia lub wykorzystania w jakimkolwiek celu. Dlatego istnieje wiele systemów uzdatniania wody, które odpowiadają za przeróżne rzeczy. Na czym polega uzdatnianie wody?

Jakie są rodzaje systemów uzdatniania wody?

Firmy oferujące uzdatnianie wody w Szczecinie mają w swych ofertach całe mnóstwo rodzajów systemów uzdatniania wody. Najbardziej popularne są oczywiście wszelkie urządzenia do filtracji, które mają na celu przefiltrowanie niepożądanych elementów. Oprócz tego znajdziemy na przykład systemy do odwróconej osmozy, czy też systemy dozujące.

Oprócz tego znajdziemy również na przykład zmiękczacz wody w Szczecinie, który sprawia, iż woda nie jest tak twarda, a co za tym idzie tworzy znacznie mniej kamienia, który jest w stanie zapchać instalacje hydrauliczne i nie tylko. Oprócz tego znajdziemy również wszelkie systemy chroniące przed osadami, czy też rozwiązania wykorzystywane w technice basenowej.

Jak dokładniej działa uzdatnianie wody?

Uzdatnianie wody to proces, który jest dosyć skomplikowany i wymaga wykorzystania specjalistycznego sprzętu. Uzdatnianie wody składa się z kilku etapów, wśród których pierwszy to filtracja mechaniczna. Polega ona na wytrąceniu większych zabrudzeń w postaci ziaren piasku i tym podobnych.

Woda po filtracji mechanicznej jest następnie poddawana aeracji, czyli natlenieniu, a następnie klaryfikacji. Po klaryfikacji pora na rafinację, czyli biologiczne oczyszczanie wody. Po tym pora na oczyszczanie drugiego stopnia.

Uzdatnianie wody polega między innymi na usunięciu pierwiastków nie pożądanych w dużych ilościach takich jak mangan, czy też żelazo. W celu usunięcia manganu wykorzystuje się specjalne katalizatory, a żelazo usuwane jest przy pomocy utleniania, czy też specjalnego filtrowania soli żelaza. Uzdatnianie wody polega również na jej zmiękczaniu, które sprawia, że powstaje znacznie mniej kamienia i dzięki temu instalacje hydrauliczne są bardziej efektywne.

Skomentuj