Wpisz aby wyszukać

Naprawa TIR-ów – komu powierzyć samochód ciężarowy?

Podziel się

Naprawa TIR-a to proces dużo bardziej skomplikowany od przeprowadzania rutynowego serwisu samochodu osobowego. Są to pojazdy wyposażone w skomplikowane systemy elektryczne i mechaniczne, które ściśle ze sobą współpracują. Dlatego warto powierzyć naprawę doświadczonemu specjaliście, który posiada zaawansowaną wiedzę między innymi z zakresu mechatroniki.

Naprawa TIRów – na czym polega?

Współcześnie produkowane samochody ciężarowe typu TIR to zaawansowane pojazdy wyposażone w wiele nowoczesnych systemów odpowiadających między innymi za bezpieczeństwo, komfort oraz ekonomiczną pracę silnika. Naprawa samochodów ciężarowych truck we Wrocławiu lub w każdym innym mieście, polega najpierw na przeprowadzeniu dokładnej i specjalistycznej diagnostyki. Dzięki temu możliwe jest między innymi określenie tego jak bardzo poważny jest to problem oraz jakich systemów w samochodzie dotyczy. Specjaliści, głównie mechatronicy, wykorzystują zaawansowane urządzenia, które pobierają, a następnie wyświetlają aktualne informacje o stanie technicznym pojazdu. Elastyczne oprogramowanie dostosowuje się zarówno do marki, jak i typu pojazdu, więc możliwa jest nawet naprawa egzotycznych pojazdów typu TIR, nieprodukowanych w Unii Europejskiej.

Naprawa ciężarówek truck – komu ją powierzyć?

Warto wybrać serwis ciężarówek, który zatrudnia doświadczonych specjalistów odpowiedzialnych za poszczególne aspekty poprawnego funkcjonowania systemów TIR-a. Potrzebna jest zwłaszcza osoba, która umie czytać schematy elektryczne i jest w stanie ocenić i precyzyjnie wskazać miejsce w którym doszło do awarii. Co tym samym w znaczący sposób skraca czas naprawy. Taki serwis powinien dysponować sprzętem, który ułatwi oraz pomoże realizować określone zadania diagnostyczne oraz naprawcze. W standardowym wyposażeniu dobrej stacji serwisowej powinna znaleźć się między innymi wyważarka, montażownia oraz podnośnik przeznaczony dla ciężkich pojazdów. Nie może także zabraknąć nowoczesnych komputerów pozwalających na szybkie zaprogramowanie działania przykładowo układu kierowniczego albo sprzęgła.

Skomentuj