Wpisz aby wyszukać

Nawilżanie hal – na jakie rozwiązania warto postawić?

Podziel się

Zakłady przemysłowe muszą liczyć się ze spełnieniem wymagań BHP, czyli Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Z tego powodu muszą one nie tylko dbać o na przykład odzież ochronną dla pracowników, czy też odpowiednie oznaczanie miejsc niebezpiecznych, ale też o odpowiednie warunki. Z tego powodu konieczne może być nawilżanie hal. Na jakie rozwiązania w tym zakresie warto stawiać?

Dlaczego nawilżanie hal jest konieczne?

Wiele osób bagatelizuje to, jak ważne jest odpowiednie nawilżanie hal. Może być ono jednak konieczne. Mówi to na przykład Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września. Znajdziemy w nim informację o tym, że w miejscu pracy powinna być zapewniona odpowiednia wymiana powietrza, która wynika z bilansu ciepła i wilgoci. Suche hale produkcyjne to duży problem, gdyż mogą powodować na przykład problemy z oddychaniem.

Najważniejsze jest oczywiście zdrowie pracowników, którzy oprócz problemów z oddychaniem są narażeni również na przykład na nasilenie objawów alergii. Urządzenie takie jak przemiałowy nawilżacz powietrza może jednak pomóc również w zwiększeniu efektywności produkcji. Ta jest bowiem obniżona, gdy wilgotność wynosi poniżej 30%. Zalecane jest z kolei, by wynosiła pomiędzy 40, a 60%.

Na jakie rozwiązania warto stawiać chcąc zapewnić nawilżanie hal?

Wszystko zależy tak naprawdę hali. Zazwyczaj najlepiej się jednak sprawdzi przemysłowy nawilżacz powietrza, który pozwala na skutecznie nawilżenie zarówno małych, jak i dużych hal produkcyjnych czy też magazynowych. Są one najbardziej efektywne pod względem kosztów nawilżania, a także zapewniają to, że zawsze będzie panować odpowiednia wilgotność powietrza.

Stawiając na przemysłowy nawilżacz powietrza można również liczyć na to, że firma, która nam go sprzeda pomoże w wybraniu odpowiedniego urządzenia, dzięki czemu zakupimy odpowiedni nawilżacz do naszej hali produkcyjnej bądź magazynowej i w ten sposób zadbamy o właściwe warunki pracy dla naszych pracowników, którzy będą zdrowsi, a także bardziej efektywni.

Skomentuj