Wpisz aby wyszukać

Odzież rowerowa – sprawdź, jak ją skompletować

Podziel się

Dobrze dobrana odzież rowerowa to klucz do świetnego samopoczucia podczas korzystania z uroków jazdy na rowerze. Dotyczy to zarówno osób bardzo aktywnych, jak i okazjonalnych rowerzystów. Co warto o niej wiedzieć?

Odzież rowerowa, czyli co?

Każdy dobrze wyposażony salon rowerowy w Toruniu posiada również bogaty wybór ubrań przeznaczonych dla rowerzystów. O co konkretnie chodzi? Przede wszystkim bardzo cenne są specjalistyczne koszulki i spodenki. Najlepsze modele pozwalają ciału oddychać wtedy, gdy dochodzi do silnego wydzielania potu, ale też zatrzymują ciepłotę ciała w razie potrzeby.

Niewątpliwie dobra odzież rowerowa to także ubrania przygotowane na wypadek nieco chłodniejszej lub zmiennej pogody. Chodzi o bluzę rowerową, która powinna mieć dodatkowe wyposażenie w postaci pojemnych kieszeni. Bardzo ważny jest też zakup odpowiedniej kurtki. Może to być zwykła wiatrówka, kurtka przeciwdeszczowa lub softshellowa, która dodatkowo chroni przed działaniem wiatru.

Sklepy rowerowe z dobrej jakości odzieżą

Wybierając sklepy rowerów, stawiasz często na punkty oferujące odzież czołowych producentów. Dzięki temu zyskujesz pewność, że trafi do Ciebie wyposażenie najlepszej jakości. Nie zawiedzie ono na trasie, ale to nie wszystko. Istotna jest jego trwałość, która będzie o wiele większa, niż w przypadku losowych ubrań od nie dość dobrze sprawdzonych producentów.

Akcesoria rowerowe także są ważne

Liczą się jednak nie tylko ubrania. Akcesoria rowerowe również dostaniemy w dobrym sklepie. Podstawowe elementy takie, jak choćby kask rowerowy, są nieodzowne. Bez nich nie tylko zmniejsza się komfort jazdy, ale też narażasz się na niebezpieczeństwo. Podobnie rzecz ma się z odblaskami, które często są również naszyte na ubraniach.

Przydatne akcesoria rowerowe to także bidon, koszyk na bidon, sakwa lub wygodny bagażnik. Przyda się też specjalna pompka rowerowa lub dodatkowe oświetlenie. Rozwiązań jest wiele i warto je dostosować do swoich potrzeb.

Skomentuj