Wpisz aby wyszukać

Okienka rewizyjne – jakie mają zastosowanie?

Podziel się

Okienka rewizyjne to praktyczne elementy, które powinny znaleźć się w każdej kuchni, łazience, a nawet salonie jeśli tam znajduje się kominek. Dzięki nim w łatwy i estetyczny sposób można zamaskować otwory rewizyjne, które są z kolei niezbędne do naprawy instalacji czy odczytania liczników.

Do czego służą otwory rewizyjne?

Otwory rewizyjne odgrywają dużą rolę. Pozwalają zakryć nieestetyczne fragmenty instalacji, tak by nie psuły estetycznej spójności. Jednocześnie zapewniają dostęp do wodomierzy, ciepłomierzy syfonów wannowych i brodzikowych, zaworów, filtrów i czyszczaków kanalizacyjnych. Otwory rewizyjne można estetycznie zakryć. Z pomocą przychodzą okienka rewizyjne lub drzwiczki. Otwór rewizyjny nie powinien być mniejszy niż 20 x 20 cm – w przeciwnym razie nie pomoże nam on w przypadku awarii instalacji.

Zawory czy uszczelki to elementy, które często ulegają awarii. Konieczna staje się wówczas ich naprawa. Otwór rewizyjny umożliwia i ułatwia dostęp do zepsutych części instalacji i pozwala bez trudu wykonać drobne naprawy, bez konieczności kucia płytek czy ściany.

W czym pomogą okienka rewizyjne?

Okienka rewizyjne ułatwiają zasłonięcie nieestetycznych elementów, takich jak: liczniki czy zawory. Dzięki temu, że wykonane są aluminium lub plastiku i występują w neutralnych kolorach, bez problemu można dopasować je do wielu kuchennych czy łazienkowych aranżacji. Niektóre okienka rewizyjne posiadają zamek magnetyczny, ułatwiający ich otwieranie. Jednym słowem okienka rewizyjne pozwalają na estetyczne zakrycie otworów rewizyjnych, a następnie ułatwiają do nich dostęp w przypadku awarii. Drzwiczki rewizyjne mogą zostać oklejone płytkami, dzięki czemu nie wyróżniają się, a łazienka nie traci na estetyce. Można je pomalować farbą w kolorze ściany.

Jeśli otwór rewizyjny będzie się znajdować na wysokości wzroku w pomieszczeniu użytkowym, możemy zawsze zabudować ją szafką lub wiszącą półeczką tak, aby nie rzucała się ona w oczy podczas korzystania z pomieszczenia.

Skomentuj