Wpisz aby wyszukać

Opakowania fasonowe – o czym mowa w praktyce?

Podziel się

Obecnie opakowania tekturowe są jednymi z najbardziej popularnych. Zazwyczaj korzystają z nich osoby, które potrzebują kartonów do przenoszenia cięższych rzeczy, np. do przeprowadzki. Na to rozwiązanie decydują się również osoby, które mają mniej miejsca w domu i potrzebują dodatkowych pudełek do przechowywania najpotrzebniejszych rzeczy. Czym są opakowania fasonowe i dlaczego warto z nich korzystać?  Podpowiadamy. 

Czym są opakowania fasonowe?

Opakowania fasonowe możemy znaleźć również pod nazwą wykrojnikowych. Charakteryzują się posiadaniem typowych dla tego produktu zakładek, dzięki czemu zamknięcie przedmiotów w opakowaniu jest niemalże ekspresowe. Dobrze zamknięte i zabezpieczone np. taśmą klejącą stanowią idealnie rozwiązanie dla sklepów, które zajmują się sprzedażą online. Opakowania fasonowe mogą być klejone, szyte oraz wyposażone w uchwyty, oraz otwory, dzięki czemu dają możliwość transportu różnych rzeczy. Wyglądają one nie tylko estetycznie, ale idzie to również w parze z ich funkcjonalnymi właściwościami.

 

Opakowania fasonowe – różne rodzaje

Na uwagę zasługuje szczególny podział opakowań fasonowych. Obecnie na rynku znaleźć możemy, chociażby kartony z nadrukami. Są one dedykowane głównie przedsiębiorstwom, którym zależy na zachowaniu dobrej identyfikacji wizualnej. Spersonalizowane produkty w kartonie np. z logiem firmy są świetną reklamą dla sklepów, a dodatkowo sprawiają, że cała paczka wygląda estetycznie.

Warto wspomnieć o tym, że producenci, u których zdecydowanie warto kupować opakowania kartonowe, zazwyczaj charakteryzują się posiadaniem ich kilku typów, dzięki czemu wybór staje się znacznie prostszy. Do najbardziej znanych należą opakowania kaszerowane, na których nadruki zostaną przeniesione dzięki odbyciu ich na cylindrze. Kolejnym rozwiązaniem są pudełka fasonowe o tekturze litej, która sklejana jest za pomocą wodoodpornego kleju.

Skomentuj