Wpisz aby wyszukać

Paleciak – charakterystyka i zastosowanie.

Podziel się

Paleciak to wózek paletowy magazynowy. Wyróżnia się on ręcznym unoszeniem ładunku oraz pchaniem także ręcznym. Takowy wózek stanowi wyposażenie podstawowe nie tylko magazynów, ale także sklepów, hal magazynowych, czy też samochodów transportownych. Co należy o paleciakach wiedzieć?

Do czego służy paleciak?

Paleciak sprawdza się w każdym miejscu pracy, w którym z uwagi na gabaryty nie można zastosować widlaków czołowych. Są wówczas szczególnie przydatne wózki paletowe, które mają krótkie widły, jak i paleciak z masztem wysokiego podnoszenia. 

Paleciaki mają najczęściej udźwig najczęściej do dwóch i pół tony. Paleciaki mają to do siebie, że cechują się niezwykle prostą konstrukcją. Z czego są one zbudowane? Zbudowane są z kół sterujących, pompy, dyszy, korpusu wózka z widłami, jak i rolek prowadzących. Na rynku można także znaleźć wózki paletowe z wagą. Wówczas ma się do czynienia z elektronicznym panelem sterującym, jak i tensometrem. 

Paleciak – jak on działa?

Paleciak w obsłudze jest niezwykle prosty i mało skomplikowany. Nie trzeba się o tę kwestię martwić. System podnoszeni a jest oparty na hydraulicznym mechanizmie. Podnoszenie paletowego wózka ma miejsce poprzez wytworzenie się specjalnego ciśnienia oleju hydraulicznego właśnie przez pompkę. Wytworzenie ciśnienia unosi tłok, który znajduje się w głównym siłowniku. Na paleciaku bez problemu można przewozić panele winylowe pod ogrzewanie podłogowe.

Sklepy i magazyny nie wyobrażają sobie swojej pracy bez korzystania z wózków tego typu. Wydaje się to w pełni oczywiste. W końcu człowiek (nawet najsilniejszy) nie jest w stanie przenosić pewnych ciężarów. Są pewne ograniczenia. Praca na wózku jest o wiele wygodniejsza i nie jest tak wyczerpująca, jak noszenie ciężarów rękoma. 

Wybór paleciaków na rynku jest naprawdę spory. Każda osoba zainteresowana jego zakupem znajdzie dla siebie odpowiedni model. Powinien on odpowiadać na wszelkie potrzeby oraz wymagania użytkowników. 

Skomentuj