Wpisz aby wyszukać

Peeling kawowy na cellulit

Podziel się

​Peeling kawowy na cellulit polecany jest przez wielu kosmetologów, jest bardzo efektywny, skuteczny, a jednocześnie jest wyjątkowo tanim sposobem na walkę z cellulitem. Oczywiście należy zaznaczyć, że stosowanie peelingu kawowego bez wprowadzenia diety, aktywności fizycznej czy kosmetyków antycellulitowych nie doprowadzi do redukcji niechcianej i nielubianej pomarańczowej skórki.

Co to jest peeling kawowy

Kofeina, która jest zawarta w kawie ma zbawienny wpływ na skórę, dzięki zawartym w niej substancjom przeciwutleniającym, których w nieprzetworzonych ziarnach jest około 1000. Substancje te świetnie zabezpieczają skórę przed szkodliwymi wolnymi rodnikami. Peeling kawowy skutecznie niweluje przebarwienia, rozjaśnia koloryt skóry. Odpowiada za spalanie tłuszczów. Systematyczny peeling kawowy redukuje cellulit ujędrniając i uelastyczniając skórę.

Jak przygotować i jak zrobić peeling kawowy?

Peeling z kawy na cellulit jest wyjątkowo prosty do przygotowania. Są różne sposoby przygotowania kawowego peelingu, najlepiej wypróbować różne rodzaje i wybrać najodpowiedniejszy dla siebie. Rozpocząć należy od zaparzenia kawy po turecku, a ponieważ są potrzebne do peelingu tylko fusy można wypić kawę, której zalety picia znane są od lat, tak więc na całe ciało trzeba przygotować dwie szklanki fusów i dodać około trzy łyżki oliwy z oliwek. To najprostszy i bardzo skutecznie działający peeling kawowy. Można przygotowywać bardziej urozmaicone peelingi, dodając na przykład do fusów i oliwy pół szklanki soli morskiej lub cukru. Można też dodać olej migdałowy. Niektórzy kosmetolodzy radzą dodać cynamon, albo drobno zmielone orzechy i miód. Można dobierać składniki po trzy lub cztery według upodobań, ale podstawą są fusy lub kawa. Po dokładnym połączeniu wszystkich składników należy zwilżyć skórę i wetrzeć przygotowaną mieszaninę. Po kilku minutach ciało należy spłukać wodą i umyć mydłem.

Jak stosować peeling z fusów kawy na cellulit?

Należy pamiętać, że kawa, a właściwie fusy z kawy są za twarde do peelingu twarzy, stąd peeling kawowy polecany jest wyłącznie na ciało. Kosmetolodzy zalecają kawowy peeling na cellulit dwa bądź trzy razy w tygodniu, jest to dość mocny rodzaj peelingu stąd codzienne stosowanie to duża przesada i mimo, że peeling zawiera wyłącznie naturalne składniki to przesadne i częste stosowanie może spowodować zaczerwienienia bądź podrażnienia skóry.

Peeling z kawy na cellulit efekty

Kobiety, które systematycznie i cierpliwie stosują peeling kawowy podkreślają jego dużą skuteczność. Nic zresztą dziwnego, przecież od lat kawa jest stosowana w profesjonalnych peelingach w salonach kosmetycznych. Peeling kawowy cellulit ma wiele plusów, między innymi: mocno i efektywnie usuwa naskórek, dzięki czemu skóra staje się miękka, gładka i bardziej elastyczna. Po peelingu świetnie się wchłaniają kremy, balsamy i serum, natomiast po depilacji nie wrastają włoski.
Jak widać peeling z kawy na cellulit to naprawdę doskonała metoda na cellulit. Wymaga cierpliwości i systematyczności. Jest łatwy do zrobienia i nieskomplikowany w składzie. Całkowicie naturalny, można dodać do niego trochę balsamu, który używamy, wtedy jest peeling wygodniejszy w użyciu. Jeśli chodzi o przeciwwskazania do stosowania peelingu z kawy to są one naprawdę małe. Kobiety, które borykają się z pękającymi naczynkami powinny nie stosować peelingu kawowego na cellulit. Wtedy można zastosować delikatniejszy peeling na przykład z cukru. Ponadto należy pamiętać o zbilansowanej diecie i dostosowanych ćwiczeniach na cellulit na udach i pośladkach.

Skomentuj