Wpisz aby wyszukać

Pielęgnacja biustu

Podziel się

Wszystkie kobiety pragną mieć piękny jędrny biust. Jednak z biegiem lat i wielu życiowych sytuacjach takich jak urodzenie dzieci, karmienie piersią, czy nagła utrata wagi źle wpływają na estetyczny wygląd piersi. Niestety, upływającego czasu ani życiowych momentów nie da się cofnąć. Jednak przy pomocy odpowiedniej pielęgnacji nasze ciało może wyglądać bardziej młodo i świeżo. Dzięki temu można przywrócić skórze jędrność i elastyczność. Poświęcenie odrobiny czasu w ciągu dnia pozwoli również na pozbycie się rozstępów.

Pielęgnacja biustu – kiedy zacząć?

Wiek, w którym należy rozpocząć dbanie o własne ciało nie ma limitów. Im wcześniej zaczniemy, tym później dosięgną nas efekty starzenia się skóry. Już około 20 roku życia rozpoczyna się proces z naszym ciele, więc jest to moment, w którym z całą pewnością należy dbać o swój wygląd. Będzie to miało duży wpływ na nasze późniejsze samopoczucie.

Odpowiednia pielęgnacja i krem do biustu Frashe może odbywać się przy pomocy kilku metod w zależności od ilości naszego czasu, który możemy na to przeznaczyć. Nie oznacza to, że jedne są lepsze od drugich. Wszystkie mają za cel upiększenie piersi.

Pielęgnacja biustu – domowe sposoby

Pielęgnacja biustu w domu ma wiele zalet. Po pierwsze jest całkowicie zależna od nas samych możemy przeznaczyć na nią tyle czasu i funduszy, ile jesteśmy w stanie. Co robić, gdy samodzielnie chcemy poprawić wygląd?

  • Masaż – to idealna pielęgnacja biustu i dekoltu, którą można wykonać samodzielnie, bądź z pomocą partnera. Najważniejsze jest to, aby masaże były delikatne i najlepiej z wykorzystaniem oliwy z oliwek, kremu, bądź lodu. Zapewni to ujędrnienie piersi. Na efekty, jednak trzeba będzie poczekać kilka miesięcy, ale regularne zabiegi mogą powiększyć i ujędrnić biust.
  • Kremy i balsamy – obecnie na rynku kosmetycznym pojawiło się wiele produktów, które ujędrniają i powiększają biust. Jest to dobre rozwiązanie, których stosowanie można połączyć z masażami. Jak w przypadku wszystkich kosmetyków warto sprawdzić skład produktu. Powinien zawierać w sobie kilka ważnych substancji takich jak: kwas hialuronowy, wyciąg z zielonej herbaty, glicerynę, witaminę E, czy kofeinę. Bez nich efekty stosowania nie będą szczególnie widoczne. Najważniejsze by wybierać kosmetyki zawierające składniki aktywne do pielęgnacji biustu.
  • By dbać o wygląd piersi specjaliści polecają, aby unikać bardzo gorących kąpieli. Ciepła woda źle wpływa na strukturę skóry piersi.

Pielęgnacja biustu w ciąży

Łącząc ze sobą powyższe metody z powodzeniem otrzymamy efekt ujędrnienia biustu. Pielęgnacja biustu w ciąży jest szczególnie ważna, dlatego domowe metody pozwolą uniknąć bądź zmniejszyć rozstępy. Najważniejsze jest utrzymanie regularności wykonywania zabiegów, które nie zabierają dużo czasu ani pieniędzy. Jednak dla wielu kobiet pielęgnacja biustu w gabinecie kosmetycznym jest równie atrakcyjna. Nie da się ukryć, że metody wykorzystywane przez kosmetologów są bardzo skuteczne.

Najczęściej wykonywanym zabiegiem jest drenaż limfatyczny, który przyspiesza obieg limfy w organizmie. W efekcie ujędrnia on piersi. Niestety do jego wykonania jest kilka przeciwwskazań np. jak najmniejsza infekcja w organizmie czy gorączka. Wykonywane są również zabiegi krioterapii, czyli wykorzystującej zimno, co przyspiesza metabolizm i krążenie krwi, przez co regeneruje skórę piersi. Regenerujące i ujędrniające kremy do piersi kupisz w sklepie verdelab.pl

Podsumowanie

Pielęgnacja biustu w domu i gabinecie kosmetycznym przynosi te same efekty końcowe; ujędrnione piersi. Dodatkowo wykonując takie zabiegi w domu, badamy własny biust co pomaga wykryć w niektórych przypadkach wczesne stadia choroby nowotworowej, co jest niezmiernie ważne dla późniejszego leczenia. Dbając o swoje ciało, każda kobieta zawsze będzie czuła się młodo i pięknie.

Poprzedni artykuł
Nastepny artykuł

Skomentuj